PŚ w biathlonie: niespodziewany triumf Łoginowa, Guzik z punktami

Sensacyjnym zwycięstwem Aleksandra Łoginowa zakończył się bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrano w Oberhofie. Pierwsze w tym sezonie punkty PŚ zdobył Grzegorz Guzik.

Łukasz Witczyk
Grzegorz Guzik Newspix / ZUMA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Grzegorz Guzik
Kluczem do wygranej Aleksandra Łoginowa było bezbłędne strzelanie. Był on jednym z nielicznych zawodników, który wszystkie dziesięć nabojów posłał do celu. Do tego Rosjanin zaprezentował bardzo dobrą formę biegową i nawet rewelacyjny w tym sezonie Johannes Boe nie był w stanie zagrozić triumfatorowi sprintu w Oberhofie. Norweg musiał się zadowolić drugim miejscem.

Rosyjski biathlonista wygrał z przewagą aż 25 sekund. Trzeci czas na mecie osiągnął Sebastian Samuelsson. Szwed do Łoginowa stracił 36 sekund. W walce o podium liczyli się jeszcze Benedikt Doll i Arnd Peiffer, ale reprezentanci Niemiec w biegu nie zdołali odrobić strat poniesionych na strzelnicy. Obaj zaliczyli po jednym pudle, a Samuelsson był bezbłędny. Siódme miejsce zajął Martin Fourcade, który również raz pomylił się na strzelnicy.

Z dobrej strony pokazał się Grzegorz Guzik, który zdobył pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Polak rywalizację zakończył na 27. miejscu, a do triumfatora stracił 2 minuty i 7 sekund. Na strzelnicy Guzik pomylił się raz i musiał prebiec dodatkowe 150 metrów. Gorzej spisali się Andrzej Nędza-Kubiniec (85. miejsce) i Łukasz Szczurek (86. pozycja). Obaj nie wystąpią w biegu pościgowym.