PŚ w biathlonie: Johannes Thingnes Boe wygrywa w mglistym Oslo, odległe miejsca Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Johannes Boe
Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Johannes Boe

Johannes Thingnes Boe odniósł zwycięstwo w sprincie biathlonowego PŚ, rozgrywanego w norweskim Oslo. Podium uzupełnili Włoch Lukas Hofer oraz Francuz Quentin Fillon Maillet. Rywalizację zawodnikom utrudniała bardzo gęsta mgła.

Mimo jednej karnej rundy, zanotowanej podczas drugiego pobytu na strzelnicy 25-latek odniósł swoje czternaste obecnej zimy, a trzydzieste piąte w karierze zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Drugą pozycję zajął Włoch Lukas Hofer, dla którego to najlepszy rezultat uzyskany w tym sezonie. Podium uzupełnił brązowy medalista w tej konkurencji z mistrzostw świata w Oestersund, Quentin Fillon Maillet. Francuz już po raz ósmy obecnej zimy uplasował się w czołowej trójce PŚ.

Na dalekich miejscach rywalizację zakończyli reprezentanci Polski. Najlepszy z nich Grzegorz Guzik, z dwoma pudłami zajął 52. pozycję, Łukasz Szczurek był 88. (2 pudła), natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec ukończył zmagania na 98. miejscu (4 pudła).

Czytaj również: Skoki. Planica 7. Jubileuszowe polskie podium w Pucharze Świata. Piotr Żyła wyprzedził Piotra Fijasa