Johannes Boe nie dał szans rywalom. Konrad Badacz najlepszy z Polaków

Johannes Boe nie dał najmniejszych szans rywalom w biegu indywidualnym rozgrywanym w ramach biathlonowych mistrzostw świata. Oprócz niego na podium stanęli Tarjei Boe i Benedikt Doll.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe PAP/EPA / Martin Divisek / Na zdjęciu: Johannes Boe
Faworytem do zdobycia mistrzostwa świata w biegu indywidualnym był Johannes Boe. Przeszkodzić w sukcesie mogło mu tylko fatalne strzelanie. Wszak w tej konkurencji za każdy niecelny strzał doliczana jest jedna karna minuta. Tym razem jednak młodszy z braci Boe nie miał problemów ze skutecznością.

Pomylił się tylko raz i sięgnął po złoty medal biathlonowych mistrzostw świata. Na mecie miał blisko 59 sekund przewagi nad Tarjei Boe, który także raz nie trafił do celu. Na trzecim miejscu finiszował Benedikt Doll. Niemiecki biathlonista zaliczył jedno pudło i jego strata do zwycięzcy wyniosła minutę i 53 sekundy.

Niespodziankę sprawił Andrejs Rastorgujevs. Reprezentant Łotwy zajął czwartą lokatę i zaliczył dwa pudła na strzelnicy. Gdyby nie pudło podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, to miałby on szansę na brązowy medal.

W biegu udział wzięło trzech reprezentantów Polski. Najlepszy z nich był Konrad Badacz, który miał trzy niecelne próby i zajął 42. miejsce. Andrzej Nędza-Kubiniec (dwie karne minuty) zajął 51. miejsce, a Jan Guńka (trzy pudła) zajął 61. lokatę.