Biathlon. Quentin Fillon Maillet wygrał bieg masowy. Sprinterski finisz decydował o drugim miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Quentin Fillon Maillet
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Quentin Fillon Maillet

Quentin Fillon Maillet wygrał bieg masowy rozgrywany w Pokljuce w ramach biathlonowego Pucharu Świata. O drugim miejscu decydował sprinterski finisz rodem z biegów narciarskich.

Reprezentant Francji potwierdził swoją wysoką formę. Quentin Fillon Maillet na mecie miał 10 sekund przewagi nad rywalami i mógł cieszyć się z trzeciej w karierze wygranej w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Francuz na strzelnicy pomylił się raz, ale w biegu nie dał szans rywalom.

O drugie miejsce walczyło czterech zawodników. Na ostatnich metrach Benedikt Doll, Johannes Boe, Vetle Christiansen oraz Martin Fourcade stoczyli między sobą sprinterską walkę niczym najlepsi biegacze narciarscy specjalizujący się na tym dystansie. Najlepszy z tej grupy na finiszu był Doll, a na najniższym stopniu podium stanął Boe.