Biathlon. Walka o złoto do ostatnich metrów. Triumf Emeliena Jacquelina. Grzegorz Guzik 33.

Emelien Jacquelin był bezbłędny na strzelnicy i minimalnie zwyciężył w biegu pościgowym na 12,5 km. Wicemistrzem świata został Johannes Boe. Na 33. pozycji zmagania ukończył Grzegorz Guzik, który musiał biec cztery karne rundy.

Mateusz Kozanecki
Grzegorz Guzik Newspix / ZUMA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Grzegorz Guzik
Już na pierwszym strzelaniu rozegrał się dramat Quentina Fillon Mailleta. Francuz zaliczył aż cztery pudła i spadł z 2. na 17. miejsce. Na trasę wybiegł tuż przed Grzegorzem Guzikiem, który był bezbłędny. Reprezentant Polski podczas kolejnej wizyty na strzelnicy raz chybił i spadł do trzeciej dziesiątki.

Do połowy dystansu walka toczyła się pomiędzy trójką zawodników - ŁoginowFourcadem i Jacquelinem. Fourcade spudłował jednak podczas trzeciego strzelania i został wyprzedzony przez Johannesa Boe.

Jeszcze ciekawiej zrobiło się po ostatniej wizycie na strzelnicy. Łoginow oddał jeden niecelny strzał, a bezbłędni tym razem byli Jacquelin i Boe. Ta dwójka wybiegła niemal równocześnie, a niewielką stratę do nich miał Łoginow.

Mistrzem świata w biegu pościgowym został Emelien Jacquelin, który na mecie minimalnie wyprzedził Johannesa Boe. Brązowy medal przypadł w udziale Aleksandrowi Łoginowowi. Pechowiec Quentin Fillon Maillet był siódmy.

Grzegorz Guzik zaliczył cztery pudła i ostatecznie ukończył zmagania na 33. pozycji ze stratą ponad trzech minut do Jacquelina.