Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Biathlon. Powrót po sześciu latach. Zbigniew Waśkiewicz nowym prezesem Polskiego Związku Biathlonu

Nowym prezesem Polskiego Związku Biathlonu został profesor Zbigniew Waśkiewicz, dla którego to powrót na to stanowisko po sześciu latach przerwy.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zbigniew Waśkiewicz Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Zbigniew Waśkiewicz

Ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa i obostrzenia ograniczające możliwość organizowania zgromadzeń postanowiono przeprowadzić wybory przy użyciu wideokonferencji i narzędzia głosowania internetowego. Warte podkreślenia jest, że zgodę na taką zmianę delegaci podjęli jednogłośnie.

- Jestem dumna z tego, że w tym szczególnym czasie byliśmy w stanie się zmobilizować i otworzyć na nową formułę przeprowadzenia zgromadzenia delegatów. Jesteśmy pod tym względem pionierami, nasz przykład i zastosowane rozwiązania mogą stanowić przykład dla innych związków - powiedziała ustępująca prezes Dagmara Gerasimuk, która w marcu objęła stanowisko dyrektora rozwoju w Międzynarodowej Unii Biathlonu.

Jedynym zgłoszonym kandydatem był profesor Zbigniew Waśkiewicz, który w głosowaniu tajnym uzyskał poparcie 36 delegatów.

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Dla profesora Zbigniewa Waśkiewicza to powrót do pełnienia funkcji prezesa Polskiego Związku Biathlonu po sześciu latach przerwy. Wcześniej zajmował już to stanowisko przez dwie kadencje w latach 2006-2014. Pracę w związku wznowił w 2018 roku gdy objął funkcję dyrektora sportowego.

W minionym czteroleciu angażował się w pracę w klubach piłkarskich Górniku Zabrze, a następnie Rozwoju Katowice. Nieprzerwanie pozostawał wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, w której w latach 2005-2012 pełnił również funkcję rektora. Jest również członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Prezesem Polskiego Związku Biathlonu prof. Waśkiewicz będzie do końca aktualnej kadencji zarządu, która wygasa 2022 roku.

Czytaj także:
Lekarz polskich skoczków bez pracy. Dyrektor szpitala w Nowym Targu o powodach rozstania
Koronawirus. Pandemia trwa, a Chińczycy wchodzą na Mount Everest

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (1):
 • yes Zgłoś komentarz
  Oby wybór służył dobru polskiego biathlonu. Jeżeli zgodził się na powrót to znaczy, że on i wybierający liczą, że nie będzie gorzej... Oby było lepiej. "prof. Waśkiewicz
  Czytaj całość
  będzie do końca aktualnej kadencji zarządu, która wygasa 2022 roku" - pewnie trochę po następnych zimowych igrzyskach olimpijskich?. Powodzenia.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×