Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Biathlon. Męska kadra będzie miała nowego trenera. Adam Kołodziejczyk zrezygnował

Szykują się zmiany w biathlonowej reprezentacji Polski mężczyzn. Adam Kołodziejczyk zrezygnował z funkcji trenera kadry. 56-letni szkoleniowiec zajmował się polskimi biathlonistami od sierpnia 2018 roku.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adam Kołodziejczyk Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Adam Kołodziejczyk

W sezonie 2019/20 polscy biathloniści zajęli siedemnaste miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów - najwyższe od czasu zakończenia kariery przez Tomasza Sikorę. Rezultat ten pozwoli w kolejnej edycji Pucharu Świata zyskać jedno dodatkowe miejsce startowe w sprintach i biegach indywidualnych. Po raz pierwszy od piętnastu lat pucharowe punkty wywalczyło aż trzech polskich biathlonistów.

- Moje zadanie było jasne: poprawić rezultaty i podnieść poziom reprezentacji na tyle by nie było problemów z kwalifikacją na igrzyska. Od początku zakładałem jednak, że realizacja tego zadania powinna zająć dwa lata. Udało się w tym czasie poprawić naszą pozycję w Pucharze Narodów aż o sześć miejsc. Może dla kibiców jest to wciąż za mało, ale jestem zadowolony z pracy, którą udało nam się wykonać - powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

- Zrezygnowałem, bo uznałem, że zrealizowałem postawione przeze mnie zadanie. Ostatnie rezultaty dają nadzieję na jeszcze lepszą przyszłość i pozwalają atakować z silniejszej pozycji startowej - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez trenują na Maderze

Prezes Polskiego Związku Biathlonu Zbigniew Waśkiewicz podziękował trenerowi Kołodziejczykowi za ogrom pracy i zaangażowania w ostatnie dwa sezony pracy z męską kadrą.

- Jakkolwiek mogą to oceniać ludzie z zewnątrz, wywalczenie po raz pierwszy od wielu lat czterech miejsc startowych w przyszłorocznym Pucharze Świata przez męską reprezentację jest sporym sukcesem. W biathlonie to nie jest łatwa sprawa. Dodatkowo dwóch naszych biathlonistów uzyskało stypendium ministerialne. Oceniam te osiągnięcia na duży plus, zwłaszcza, że rywalizacja w męskim biathlonie na tym najwyższym poziomie jest zdecydowanie bardziej wyrównana, niż wśród kobiet - ocenił Waśkiewicz.

Zanim trener Kołodziejczyk objął kadrę mężczyzn w latach 2011-2017 odpowiedzialny był za wyniki polskich biathlonistek doprowadzając je w sumie do czterech medali mistrzostw świata. Wcześniej prowadził również kadrę młodzieżową kobiet i pełnił funkcję kierownika wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu.

Czytaj także:
Biegi narciarskie. PZN ma następcę Wierietelnego. Martin Bajcicak może poprowadzić polską kadrę
Hokej. Zawodnik z drużyny Alaksandra Łukaszenki zakażony koronawirusem. Prezydent nie zamierza się izolować

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×