Biathlon. Johannes Dale zaskoczył w Hochfilzen, słaby występ Polaków

Johannes Dale wygrał bieg sprinterski rozegrany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Słabo spisali się reprezentanci Polski, którzy po raz kolejny nie zdobyli punktów.

Łukasz Witczyk
Johannes Dale PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Johannes Dale
Faworytem do wygranej był Johannes Boe, ale w Hochfilzen nie stanął nawet na podium. Popełnił jeden błąd na strzelnicy, a do tego tym razem gorzej spisywał się w biegu i nie zdołał nadrobić strat po przebiegnięciu 150 dodatkowych metrów. Norweski biathlonista sklasyfikowany został na czwartej pozycji.

Zawody wygrał inny Norweg - Johannes Dale i to jest dla niego największy sukces w dotychczasowej karierze. Kluczem było bezbłędne strzelanie. Na podium stanęli również Francuzi Quentin Fillon Maillet i Fabien Claude.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy z nich był Grzegorz Guzik, który zajął 55. miejsce i wystąpi w biegu pościgowym. Andrzej Nędza-Kubiniec był 83., a Wojciech Skorusa 104. Całą trójka popełniła po dwa błędy na strzelnicy. Pięć pudeł zaliczył za to Marcin Szwajnos i zajął 106. miejsce. Wyprzedził tylko jednego rywala - Mołdawianina Andreja Usowa.