Biathlon. Norweżki zajęły całe podium w Hochfilzen. Punkty Moniki Hojnisz-Staręgi

W czwartek Norwegowie zdominowali bieg sprinterski w Hochfilzen, a w piątek w ich ślady poszły Norweżki. Triumf odniosła Tiril Eckhoff. Najlepsza z Polek - Monika Hojnisz-Staręga - była 35.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Reprezentacja Norwegii prezentuje świetną formę u progu biathlonowego sezonu. Potwierdzeniem tego był piątkowy bieg sprinterski kobiet, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Hochfilzen. Najlepsza była Tiril Eckhoff, która wygrała mimo jednego pudła na strzelnicy.

Drugą lokatę zajęła Ingrid Tandrevold. Ta zawodniczka była bezbłędna podczas strzelania, ale była wolniejsza podczas biegu niż Eckhoff. Straciła do niej blisko 8 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Marte Olsbu Roeiseland, której strata wyniosła niecałe 25 sekund.

Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Monika Hojnisz-Staręga, która ostatnio pauzowała z powodu infekcji gardła. Chorzowianka sklasyfikowana została na 35. miejscu i zdobyła punkty Pucharu Świata. Awans do biegu pościgowego wywalczyła też Kinga Zbylut (58. miejsce i dwa pudła). 82. była Kamila Żuk (4 karne rundy), a Magdalena Gwizdoń była 86. (3 pudła na strzelnicy).