Biathlon. Norwegowie nadal w wysokiej formie. Punkty Kingi Zbylut i Kamili Żuk

W Oberhofie rozegrano biathlonowe biegi sprinterskie i znów najlepsi okazali się reprezentanci Norwegii. Zawody wygrali Tiril Eckhoff i Johannes Boe. Po punkty Pucharu Świata sięgnęły Kinga Zbylut i Kamila Żuk.

Łukasz Witczyk
Kinga Zbylut Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Kinga Zbylut
To bez wątpienia jest sezon Norwegów. W rywalizacji mężczyzn zawodnicy z tego kraju zajęli dwa najwyższe stopnie podium. Wygrał Johannes Boe, który tym razem był bezbłędny na strzelnicy. Stuprocentową skuteczność w tym elemencie miał też Sturla Holm Laegreid, ale do swojego rodaka stracił ponad 12 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Tiril Eckhoff, która wygrała mimo jednego pudła na strzelnicy. Norweżka była o 9 sekund szybsza niż Dorothea Wierer, a ta nie musiała przebiec dodatkowych 150 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Lisa Theresa Hauser.

Punkty Pucharu Świata zdobyły Kamila Żuk i Kinga Zbylut, która zaliczyła jedną karną rundę i zajęła 34. miejsce. Z kolei Żuk była 39. i musiała przebiec dodatkowych 300 metrów. Magdalena Gwizdoń zajęła 69. miejsce, a Karolina Pitoń była 75. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Grzegorz Guzik (63. miejsce), Andrzej Nędza-Kubiniec był 89., a Marcin Szwajnos 93. Sprintu nie ukończył Łukasz Szczurek.

Łukasz Szczurek Polska DNF

Czytaj także: Górale nie zarobią na skokach. "Stawiam, że otworzymy hotele dopiero pod koniec lutego" Znakomite informacje. Polacy gotowi do udziału w zawodach ZOBACZ WIDEO: Historia Andrzeja Stękały wzorem dla młodych skoczków. "Wyciągnąłem wnioski z trudnego okresu"