MŚ w biathlonie. Triumf Laegreida na koniec mistrzostw, faworyt poległ przez strzelanie

Sturla Holm Laegreid wygrał bieg masowy rozgrywany w ramach biathlonowych mistrzostw świata w Pokljuce. Oprócz niego na podium stanęli Johannes Dale i Quentin Fillon Maillet. Polacy nie startowali.

Łukasz Witczyk
Sturla Holm Laegreid PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Sturla Holm Laegreid
Bieg masowy mężczyzn zakończył rywalizację na tegorocznych mistrzostwach świata w biathlonie. W nim szans rywalom nie dał Sturla Holm Laegreid, który jeszcze rok temu nie startował w zawodach tak wysokiej rangi i mógł jedynie pomarzyć o międzynarodowych sukcesach. Szybko przedarł się do światowej czołówki i rozstawia rywali po kątach.

Na mecie Norweg miał 10 sekund przewagi nad Johannesem Dale, który na finiszu wygrał walkę o srebrny medal z Francuzem Quentinem Fillonem Mailletem. Dopiero ósmy był Johannes Boe, ale to zasługa fatalnego strzelania. Norweg - faworyt biegu - popełnił aż pięć błędów na strzelnicy, co oznaczało 750 metrów dodatkowego biegu.

Mistrzostwa świata zdominowali Norwegowie, którzy zdobyli 14 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęli Francuzi (2-2-3), a trzecie Szwedzi (1-3-2). Po krążki sięgali zawodnicy z dziewięciu krajów.

10. Sebastian Samuelsson Szwecja +59,7 3

Czytaj także: Emocje i ryzyko. Popularny w internecie przedskoczek o swym fachu PK w Brotterode. Kolejny polski dzień. Dwóch Biało-Czerwonych na podium! ZOBACZ WIDEO: Niepokojąca forma polskich skoczków przed MŚ. Były zawodnik uspokaja