Biathlon. Słabe otwarcie sezonu w wykonaniu Polek

Za Polkami jest już pierwszy weekend Pucharu Świata 2021/22 w biathlonie. Nie należał on jednak do udanych. W niedzielnym sprincie Biało-Czerwone były tłem dla rywalek.

PS
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
W sobotę, w Oestersundzie, zainaugurowany został Puchar Świata 2021/22 w biathlonie. Polki w biegu na 15 kilometrów spisały się słabo. Liczyliśmy, że poprawią się w niedzielnym sprincie na 7,5 kilometrów, ale tak się nie stało.

Żadna z naszych reprezentantek nie znalazła się w punktowanej "40". Najlepsza była Monika Hojnisz-Staręga - 49. miejsce, której przytrafiły się dwie rundy karne. 59. była Anna Mąka (jedna runda karna), 98. Karolina Pitoń (dwie rundy karne), a Kamila Żuk zajęła dopiero 101. lokatę (pięć rund karnych).

Triumfowała reprezentantka Szwecji, Hanna Oeberg, która w sprincie była bezbłędna na strzelnicy. Drugie miejsce zajęła Anais Chevalier-Bouchet (11,3 sekundy straty), a podium uzupełniła Marte Olsbu Roieseland (15,4 sek. straty).

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Marketa Davidova, która wygrała bieg indywidualny w sobotę.