Tragiczna śmierć biegacza. Sprawca był pod wpływem alkoholu i narkotyków

"Szok w środowisku lekkoatletycznym" - czytamy na portalu runedia.mundodeportivo.com. 36-letni biegacz Antonio Gomez Luna zmarł wskutek obrażeń odniesionych w wypadku. Spowodował go pijany kierowca, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Michał Fabian
Michał Fabian
Antonio Gomez Luna Twitter / la_famu / Na zdjęciu: Antonio Gomez Luna
Smutne informacje napłynęły z Hiszpanii. Nie żyje Antonio Gomez Luna, 36-letni biegacz, który odnosił sukcesy na szczeblu regionalnym, w prowincji Murcja.

Gomez Luna zginął tragicznie. Podczas treningu na rowerze został potrącony przez kierowcę, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jak się później okazało, sprawca był nietrzeźwy, a w jego krwi znaleziono także ślady narkotyków. Namierzono go, gdyż świadek zdarzenia zdążył spisać numer rejestracyjny pojazdu.

Biegacz został przetransportowany do szpitala w Murcji, gdzie przez pięć dni lekarze toczyli walkę o jego życie. Niestety nie zdołali go uratować. Gomez Luna zmarł 13 maja.

"Jego śmierć wstrząsnęła mieszkańcami prowincji Murcja, w której był jednym z najbardziej lubianych sportowców. Kochał także inne sporty, takie jak kolarstwo. Z zawodu był nauczycielem wychowania fizycznego w szkole Vicente Medina w Molina de Segura" - czytamy na stronie espanadiario.es.

Zaledwie kilka dni przed tragedią Antonio Gomez Luna wrócił z miesiąca miodowego, który spędzał z poślubioną niedawno Lourdes.

Kondolencje rodzinie i przyjaciołom biegacza złożyła Federacja Lekkoatletyczna Regionu Murcja. Gomez Luna reprezentował klub Asociacion Deportiva Atletismo z miejscowości Abaran.

Czytaj także: Smutne wieści. Nie żyje polski olimpijczyk
Czytaj także: Nie żyje Janusz Grzeszczuk

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×