Nie żyje legenda brytyjskiego kolarstwa. Przegrał walkę z ciężką chorobą

Legenda brytyjskiego kolarstwa nie żyje. Dwukrotny mistrz świata Anthony Doyle oraz prezes Tour of Britain zmarł w wieku zaledwie 64 lat. Kilka tygodni wcześniej usłyszał przerażającą diagnozę.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Anthony Doyle Getty Images / Bongarts / Na zdjęciu: Anthony Doyle
Urodzony w 1958 roku Anthony Doyle był jedną z legend brytyjskiego kolarstwa. Dwukrotnie wygrał mistrzostwo świata w wyścigu na dochodzenie w kolarstwie torowym.

W 1989 roku przeżył bardzo poważny wypadek, w którym doznał urazu głowy. Zdołał jednak powrócić do ścigania na wysokim poziomie.

Po zakończeniu kariery dalej był związany ze swoją dyscypliną. Został nawet na chwilę prezezem Brytyjskiego Związku Kolarskiego. W środowisku był znany bardziej jako dyrektor-założyciel wyścigu Tour of Britain.

Wiosną tego roku u Doyle'a wykryto nowotwór. Zmarł zaledwie cztery tygodni po wykryciu diagnozy - w niedzielę 30 kwietnia 2023 roku. Miał 64 lata.

"Spoczywaj w pokoju. Jestem zdruzgotany jego śmiercią, wielki kolarz. Był rywalem, ale również kimś w rodzaju bohatera dla młodszego mnie" - napisał w mediach społecznościowych jego były kolega z kadry i mistrz świata Colin Sturgess.

Czytaj więcej:
Zmarła Ana Maria Bustamante. Przeszła 30 operacji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×