Najlepsze w 2016 roku czasy Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota na 800 metrów podczas DL w Paryżu

Alfred Kipketer wygrał bieg na 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Siódme miejsce zajął Marcin Lewandowski.

Piotr Ziemka
PAP / Adam Warżawa

Alfred Kipketer poprawił rekord życiowy - z 1:43.73 na  1:42.87. Jako drugi linię mety minął wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro - Taoufik Makhloufi. Na siódmej pozycji uplasował się Marcin Lewandowski. Polak uzyskał czas 1:43.73. To jego najlepszy wynik w 2016 roku. Do wyrównania rekordu życiowego zabrakło tylko jeden setnej sekundy.

Najszybciej w sezonie pobiegł również Adam Kszczot. Z czasem 1:43.76 uplasował się na ósmej pozycji. Sklasyfikowano dziesięciu zawodników. Czwarty był lider klasyfikacji generalnej Diamond League - Ferguson Cheruiyot Rotich.

Na starcie nie stanął mistrz olimpijski z Londynu i z Rio de Janeiro - David Rudisha.