Usain Bolt uciął spekulacje: Nigdy nie oszukiwałem kibiców

Tuż po kontuzji Usaina Bolta na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie, niektórzy powątpiewali w jej prawdziwość. Jamajski sprinter postanowił uciąć spekulacje.

Szymon Mierzyński
Usain Bolt doznał kontuzji w swoim ostatnim biegu w karierze PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Usain Bolt doznał kontuzji w swoim ostatnim biegu w karierze
W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać obraz z prześwietlenia uda 30-latka. On sam podkreśla, że czekają go aż trzy miesiące rehabilitacji.

- Zwykle nie publikuję moich dokumentów medycznych, ale przeczytałem zbyt wiele opinii kwestionujących fakt, że byłem kontuzjowany. Nigdy nie oszukiwałem kibiców. Na tych ostatnich mistrzostwach robiłem wszystko, by wypaść jak najlepiej - powiedział Usain Bolt.

Jamajczyk doznał urazu podczas finału sztafety 4 x 100 m. Jego drużyna nie ukończyła biegu. Po złoto sięgnęli Brytyjczycy, 2. miejsce zajęli Amerykanie, zaś 3. - Japończycy.

Wcześniej 30-latek wywalczył brązowy medal w indywidualnym biegu na 100 m. Po imprezie w Londynie zakończył karierę.

Kwestionowałeś autentyczność kontuzji Usaina Bolta?