HME Glasgow 2019: Michał Rozmys i Mateusz Borkowski odpadli w eliminacjach biegu na 800 metrów

Michał Rozmys i Mateusz Borkowski nie awansowali do półfinału biegu na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow.

Piotr Szarwark
Michał Rozmys Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Michał Rozmys
Michał Rozmys i Mateusz Borkowski rozczarowali swoją postawą w eliminacjach na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Mało kto spodziewał się, że obaj nie zdołają nawet awansować do półfinału.

Rozmys wystartował w drugim biegu i wszystko wskazywało na to, że kontroluje sytuację. W pewnym momencie wysunął się do przodu, ale nie zdołał utrzymać mocnego tempa. Na finiszu zabrakło mu sił, wobec czego przekroczył linię mety jako czwarty (1:49.35). Najlepszy w tym biegu okazał się Christoph Kessler (1:48.62).

Trzecią pozycję w biegu numer pięć zajął natomiast Borkowski (1:48.82). Bezpośredni awans do finału zapewniało sobie jednak dwóch najlepszych zawodników z każdego biegu, a także dwóch z czasami. Borkowski niestety nie znalazł się także w tej dwójce. Pierwsze miejsce piątym biegu zajął Jamie Webb (1:47.96).

Półfinały w rywalizacji na tym dystansie odbędą się w sobotniej sesji wieczornej, a finał dzień później.