Kapitalny finisz i złoty medal Natalii Kaczmarek!

Natalia Kaczmarek po fantastycznym finiszu zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas mistrzostw Europy do lat 23 w Gavle.

Piotr Szarwark
Natalia Kaczmarek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek powiększyła dorobek reprezentacji Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Gavle. Polka znakomicie spisała się w biegu na 400 metrów, świetnie rozegrała rywalizację pod względem taktycznym i po kapitalnym finiszu jako pierwsza przekroczyła linię mety.

Kaczmarek pokonała 400 metrów w czasie 52,34, ustanawiając zarazem swój rekord życiowy. Srebro wywalczyła Czeszka, Lada Vondrova, a brąz Andrea Miklos z Rumunii. Czeszka pobiegnie jeszcze w finale biegu na 400 metrów przez płotki.

Wcześniej medale dla Biało-Czerwonych na ME w Gavle zdobyli: Konrad Bukowiecki (złoto), Ewa Swoboda (złoto), Michał Sierocki (srebro) i Klaudia Siciarz (srebro).

Tymoteusz Zimny zajął czwarte miejsce w tej samej konkurencji wśród mężczyzn.