HME Toruń 2021. Sztafeta bez liderki, ale z medalem! Brawo dziewczyny!

Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Europy w Toruniu, mimo że zabrakło w niej liderki - Justyny Święty Ersetic.

PS
Polska sztafeta 4x400 kobiet Getty Images / Na zdjęciu: Polska sztafeta 4x400 kobiet
Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Justyna Święty-Ersetic - w takim składzie miały wystartować reprezentantki Polski w sztafecie 4x 400 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Kończyć miała Święty Ersetic, która indywidualnie zdobyła srebrny medal na tym dystansie, ale została wycofana ze względu na kontuzję. Zastąpiła ją Aleksandra Gaworska.

Po pierwszej zmianie i biegu w wykonaniu Kaczmarek, Polki były na czwartym miejscu. Fantastycznie spisała się druga sztafecie Hołub-Kowalik - mocno przycisnęła na finiszu, dzięki czemu Kornelia Lesiewicz wybiegła na swoją zmianę jako pierwsza. 17-latka długo biegła na czele, ale na ostatnich metrach zgubiła rytm i oddała pałeczkę Aleksandrze Gaworskiej na trzeciej pozycji. Ta miała jedno zadanie - obronić się przed rywalkami. I z tego zadania świetnie się wywiązała, dzięki czemu Polki wywalczyły brązowy medal.

- Pokazałyśmy się z jak najlepszej strony. Nic, tylko się cieszyć. Udowodniłyśmy, że mamy naprawdę szerokie zaplecze na igrzyska olimpijskie - powiedziała Małgorzata Hołub-Kowalik przed kamerami TVP Sport.

Triumfowały wielkie faworytki - Holenderki, z fenomenalną Femke Bol. Z czasem 3:27,15 ustanowiły nowy rekord mistrzostw. Srebro wywalczyła sztafeta Wielkiej Brytanii.

Wyniki sztafety 4x400 kobiet:

Miejsce Kraj Czas
1. Holandia 3:27,15
2. Wielka Brytania 3:28,20
3. Polska 3:29,94

Czytaj także: - HME Toruń 2021. Co za bieg! Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka z medalami!HME Toruń 2021. Wielka sensacja! Z płotków po złoto na 800 metrów! Jest też srebro! ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ana Ivanović w nowej dla siebie roli. Internauci zachwyceni

Jak oceniasz występ polskiej sztafety 4x400 metrów?