HME Toruń 2021. Wielka sensacja! Z płotków po złoto na 800 metrów! Jest też srebro!

Patryk Dobek sensacyjnie zdobył złoty medal halowych mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów, a srebro dołożył Mateusz Borkowski. Adam Kszczot bez medalu.

PS
Patryk Dobek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Patryk Dobek
Trzech reprezentantów Polski mieliśmy w finale biegu na 800 metrów w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu - Adama Kszczota, Patryka Dobka oraz Mateusza Borkowskiego. Spodziewaliśmy się nawet dubletu w wykonaniu Biało-Czerwonych, ale przez mało kto chyba spodziewał się, że bez medalu wyścig zakończy Kszczot.

Dobek jeszcze niedawno biegał na 400 metrów przez płotki, a w tym sezonie przerzucił się na 800 metrów. I to w jakim stylu! W finałowym biegu ruszył spokojnie. 300 metrów przed metą przesunął się na trzecie miejsce, a później ruszył po złoto i nie miał sobie równych na finiszu.

- Traktowałem ten bieg jak kolejny etap przygotowań. Nie wiedziałem kiedy grupa ruszy mocniej, byłem czujny, kontrolowałem ruchy rywali i przechodziłem wyżej. Powiedziałem sobie - teraz, albo nigdy - skomentował Dobek w rozmowie z Aleksandrem Dzięciołowskim z TVP Sport.

Znakomicie finiszował także Mateusz Borkowski i na ostatnich metrach wydarł srebrny medal. W grze o podium był też Kszczot, ale w końcówce został wytrącony z równowagi i ostatecznie wpadł na metę jako czwarty.

- Wytrącenie z rytmu kosztowało mnie medal. Chłopaki bardzo dobrze rozegrali ten trudny bieg - przyznał Kszczot.

Dobek do złota dołożył kolejny rekord życiowy na tym dystansie (1:46,81). Brąz wywalczył reprezentant Wielkiej Brytanii, Jamie Webb.

To dwa kolejne medale dla Polski na 800 metrów na tych mistrzostwach. Kilkanaście minut wcześniej srebro i brąz wywalczyły Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka.

Wyniki biegu na 800 metrów mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Patryk Dobek Polska 1:46,81
2. Mateusz Borkowski Polska 1:46,90
3. Jamie Webb Wielka Brytania 1:46,95
4. Adam Kszczot Polska 1:47,23

Czytaj także: - HME Toruń 2021. Sensacja! Paweł Wiesiołek ma medal!HME Toruń. Niesamowity wyczyn rywala Marcina Lewandowskiego. Ustrzelił dublet! ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo Lindsey Vonn. Upadek jej nie złamał

Czy jesteś zaskoczony/a takim rozstrzygnięciem biegu na 800 metrów?