Klaebo potwierdził dominację. Polak z bardzo dobrym wynikiem w Tour de Ski

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał już szósty bieg w ramach Tour de Ski. W rywalizacji na 15 kilometrów bardzo dobrze spisał się Dominik Bury, który stracił do zwycięzcy zaledwie 17.7 sekundy, co dało mu 20. pozycję.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Dominik Bury Getty Images / Tom Weller/VOIGT/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dominik Bury
Bieg w Val di Fiemme był niezwykle wyrównany. Od początku żaden zawodnik nie potrafił zbudować swojej przewagi, a biegacze narciarscy wspólnie przemierzali kolejne kilometry. Sytuacja była tak wyrównana, że po 10 kilometrach pomiędzy pierwszym Johannesem Hoesflotem Klaebo, a trzydziestym Markusem Vuorelą z Finlandii było 8.7 sekundy.

Dla polskich kibiców ważne było to, że w środku prowadzącego peletonu znajdował się Dominik Bury, który walczył o miejsce w drugiej dziesiątce i trzymał tempo do rywali. O miejsce w czołowej pięćdziesiątce walczył natomiast Kamil Bury, który również miał ochotę zapunktować.

Mijały następne pętle, a stawka wciąż była równa. 2,5 kilometra przed końcem Dominik Bury był 17., ze stratą 2.1 sekundy do lidera. Na ostatnim międzyczasie przed metą Polak stracił jednak kolejne sekundy do lidera i był 22.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Na ostatnim podbiegu zaatakowali Johannes Hoesflot Klaebo oraz Calle Halfvarsson. Tuż przed finiszem na dwa pierwsze miejsca wyszli Norwegowie, którzy zaimponowali szybkością w torach. Ostatecznie po raz szósty już zwyciężył Klaebo, przed Paalem Golbergiem i Francesco De Fabianim . Dwudziesty dobiegł Dominik Bury, dla którego był to najlepszy występ w historii w stylu klasycznym. Do życiowego rekordu Buremu zabrakło niewiele, gdyż stracił bardzo mało nawet do 16. miejsca. Kamil Bury ostatecznie dobiegł 51. Do punktowanej pozycji zabrakło mu 3.8 sekundy.

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski Klaebo ma 1:02 minuty przewagi nad Halfvarssonem. Dominik Bury plasuje się na 25. pozycji, Kamil Bury jest 51.

Wyniki biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 39:59.2 m.
2. Paal Golberg Norwegia +0.4 s
3. Francesco de Fabiani Włochy +1.2 s
4. Antoine Cyr Kanada +1.3 s
5. Calle Halfvarsson Szwecja +1.6 s
6. William Poromaa Szwecja +1.9 s
20. Dominik Bury Polska +17.7 s.
51. Kamil Bury Polska +2:39.8 m.

Czytaj także: Niemcy wściekli na Horngachera

Czy Dominik Bury będzie w tym sezonie regularnie plasował się w czołowej dwudziestce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×