Obiecała to zmarłemu mężowi. Kowalczyk wszystkich zaskoczyła

Justyna Kowalczyk-Tekieli kilka dni temu pochowała męża. Podczas mowy pożegnalnej złożyła pewną obietnicę i błyskawicznie zabrała się do jej realizacji.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli Instagram / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli
30 maja pożegnaliśmy Kacpra Tekielego. Polski alpinista zginął kilkanaście dni wcześniej podczas wspinaczki w szwajcarskich Alpach. Bardzo trudne chwile przeżywa jego żona. Justyna Kowalczyk-Tekieli straciła ukochanego i sama będzie wychowywać niespełna dwuletniego syna.

Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich podczas pogrzebu wygłosiła piękną mowę pożegnalną. Wtedy też złożyła pewną obietnicę zmarłemu mężowi.

- Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył. Nauczył nas, że trzeba żyć, bo życie jest za krótkie, żeby się przejmować pierdołami. Będziemy zdobywać góry - mówiła Kowalczyk-Tekieli podczas ostatniego pożegnania.

ZOBACZ WIDEO: Awantura w Moskwie. Jurkowski zdradza, co się działo po walce Błachowicza

40-latka bardzo szybko zaczęła dotrzymywać obietnicy. Już ma za sobą pierwszy zdobyty szczyt po stracie ukochanego. Na początek padło na Giewont. Na Instagramie zamieściła krótki film, który o godzinie 7:26 nagrała na szczycie.

To jednak nie wszystko. Kowalczyk-Tekieli zdobyła górę... biegiem. Pokazała trasę i widzimy, że dystans 10,5 km pokonała w zaledwie 1 godzinę i 25 minut.
Fot. Instagram Fot. Instagram
Fot. Instagram Fot. Instagram
"Ocean miłości i współczucia". Wzruszający wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli >> Nie robił zdjęć, nie wiedzieli kim jest. Tak pomagał Kacper Tekieli >>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×