Ma 45 lat, startowała z Justyną Kowalczyk, teraz wraca. Wow!

Najlepsze biegaczki w weekend będą rywalizować w zawodach PŚ w Gallivare. Powołanie do kadry Finlandii otrzymała... trenerka Riita-Liisa Roponen.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Riita Liisa Roponen/Justyna Kowalczyk Getty Images / Matthias Hangst/ Trond Tandberg / Na zdjęciu: Riita Liisa Roponen/Justyna Kowalczyk
45-letnia Riita-Liisa Roponen niespodziewanie znalazła się w kadrze fińskich biegaczek narciarskich na najbliższe zawody Pucharu Świata w Gallivare (w dniach 2-3 grudnia).

Finki wystąpią w Szwecji - zostaną rozegrane dwie konkurencje: 10 km stylem dowolnym i sztafeta 4x7,5 km - w składzie: Rebecca Immonen, Jasmi Joensuu, Kerttu Niskanen, Krista Parmakoski, Vilma Ryytty i właśnie Roponen.

Zawodniczka z Haukipudas zakończyła karierę w kwietniu 2022 r. Nie zrezygnowała jednak ze sportu. Została trenerką i obecnie prowadzi kadrowiczkę Kristę Parmakoski.

Roponen w ostatnich tygodniach znajduje się w świetnej formie. 45-latka podczas treningów osiągała lepsze wyniki od swojej podopiecznej - Parmakoski. Fiński Związek Narciarski w tej sytuacji postanowił dać jej szansę na PŚ w Gallivare.

Występy brązowej medalistki (w sztafecie) IO Vancouver 2010 świetnie pamięta Justyna Kowalczyk (40 lat). Polka i Finka (pod nazwiskiem Lassila) rywalizowały ze sobą na trasach biegowych w ramach PŚ, mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich.

Zobacz:
Zrobiła to! Justyna Kowalczyk w swoim żywiole
Legendy sportów zimowych - rozpoznaj je na zdjęciach!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×