KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Burmistrz Szklarskiej Poręby: Zawody Pucharu Świata to sukces pod każdym względem

Rozegrane w weekend zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie zakończyły się sukcesem. Burmistrz Grzegorz Sokoliński pod każdym względem jest zadowolony z ich przebiegu.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Władze Szklarskiej Poręby ponownie zaangażowane były w organizację zawodów - dla miasta przeprowadzenie imprezy sportowej tak wysokiej rangi to duże wyróżnienie. Zdaniem Grzegorza Sokolińskiego, burmistrza miasta, można być zadowolonym z tegorocznego wydarzenia. - Te zawody to przede wszystkim sukces sportowy - mówi Sokoliński dla SportoweFakty.pl. - Liczyliśmy, że Justyna Kowalczyk wygra i tak też się stało, w dodatku wygrała w wielkim stylu. To jest też jednak sukces organizacyjny. Przy takim ekstremum jeśli chodzi o śnieg wszyscy ludzie się spisali naprawdę na medal. Wreszcie to sukces marketingowy - przekaz o tym, że w Polsce są doskonałe warunki do uprawiania biegów, narciarstwa, poszedł na cały świat. Z punktu widzenia organizatora po to tę imprezę robimy - żeby pokazać, że takie miejsce jak Szklarska Poręba jest wyjątkowe i dobre do uprawiania narciarstwa.

Jeszcze w ostatnich dniach przed rozegraniem zawodów istniało ryzyko, że impreza odbędzie się w okrojonej formie, lub że wręcz w ogóle nie dojdzie do skutku. Brak śniegu na Polanie Jakuszyckiej był dużym zmartwieniem, jednak wielodniowa praca dziesiątek osób sprawiła, że dowieziony śnieg udało się rozprowadzić na całej trasie. Zawody odbyły się więc bez przeszkód. - To pokazało i wyciągnęło wszystko co w nas dobre - że jesteśmy w stanie w takich sytuacjach się zmobilizować i coś zrobić. To taka cecha nacji. Pokazuje to jednak też, że trzeba wszystko zaczynać wcześnie, być gotowym nie tylko organizacyjnie, ale i infrastrukturalnie. Prowizorka kosztuje, nie tylko pieniądze, ale nerwy, bo jeśli robimy wszystko na prowizorkę, to punktów, na których wszystko się może wyłożyć, będą setki, a nie jeden lub dwa. To jest wniosek na przyszłość - uważa Grzegorz Sokoliński.

Puchar Świata wróci do Szklarskiej Poręby najwcześniej w sezonie 2015/2016. Wówczas ma odbyć się w porozumieniu z pobliskim Harrachovem - położone po sąsiedzku miasta gościłyby wtedy zawody we wszystkich trzech konkurencjach narciarstwa klasycznego. Skoczkowie rywalizowaliby na skoczniach w Czechach, biegacze na trasach na Polanie Jakuszyckiej, a kombinatorzy norwescy w obu tych miejscach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Pmyffa Zgłoś komentarz
  Oczywiście, że sukces- nie dość, że oprócz Justyny punktowały 3 dziewczyny, to reszta mniej znanych dziewczyn miała okazję sprawdzić na domowym podwórku, jak wyglądają na tle
  Czytaj całość
  lepszych zawodniczek. A i szersza publiczność mogła przyjrzeć się młodszym biegaczkom. Zawody świetnie organizacyjnie, miejscowi i wolontariusze mili i pomocni, spikerzy nieźli, autobusy dowożące fanów bardzo sprawnie kursowały między Szklarską a Jakuszycami. Trasa wychuchana i dopieszczona do granic możliwości. Setki rozwrzeszczanych, cudownych kibiców, krzyczących, śpiewających (pozdrowienia serdeczne dla grupki kibiców z Kasiny, wymiatali absolutnie ;D), zjednoczonych wspólnym dopingiem. Każdy z jakimś biało-czerwonym szalikiem, czapką, flagą co ambitniejsi z plakatami i obrazkami własnej roboty (Justyna-Królowa rządziła i dzieliła ;D) Nie wiem jak to wyglądało w telewizji, ale my bawiliśmy się świetnie. Justyna urządziła nam ogromne święto, a Ona sama wyluzowała się dopiero na mecie, bo na rozgrzewce była tak skoncentrowana, że nawet głowy nie podnosiła ;D Większość braci kibicowskiej baaardzo chwaliła atmosferę, organizację czy nasze zawodniczki. Sylwia Jaśkowiec mimo że nie wystartowała, szalała z nami na rozgrzewce, Paulina Maciuszek rozdawała przez dłuższy czas autografy przy drodze, robiła sobie zdjęcia z kibicami. Brawa i ogromne podziękowania dla organizatorów i normalnych ludzi, którzy wsparli tę imprezę w krytycznych momentach- szacun dla nich!
  • yes Zgłoś komentarz
   "...sukces pod każdym względem". 1o km kobiet ukończyło 41 zawodniczek. Polki na miejscach: 1, 19, 25, 30, 32-33, 35-37, 39-41. Proszę spytać o sukces Justynę, Natalię i Urszulę, które
   Czytaj całość
   straciły ponad 7 minut do zwyciężczyni (6 minut do 5 miejsca). 1 stycznia 10 km klasykiem ukończyły 63 zawodniczki.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×