KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Debiut polskiej biegaczki na MŚ. Magdalena Kozielska pobiegnie na 10 km

Była już Sportową Miss Podhala i czołową specjalistką od letnich biegów górskich. Teraz Magdalenę Kozielską czeka debiut na mistrzostwach świata w Falun - we wtorek wystąpi na 10 km stylem dowolnym.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Doświadczenie 23-latki ze startów w Pucharze Świata jest niewielkie - startowała do tej pory tylko w Szklarskiej Porębie i w Oestersund. W bieżącym sezonie pod nieobecność Agnieszki Szymańczak (zakończyła karierę) i Pauliny Maciuszek (przeszła operację kolana) szansa na wejście do kadry otworzyła się jednak przed biegaczkami, które do tej pory nie miały okazji biegać w światowych zawodach. Miejsce dla siebie wywalczyła właśnie Magdalena Kozielska.
23-letnia narciarka latem świetnie spisywała się w bieganiu po górach, gdzie odnosiła sukcesy zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Paradoksalnie po tych dobrych wynikach... karnie straciła miejsce w narciarskiej kadrze młodzieżowej, gdyż na letnią rywalizację decydowała się bez konsultowania tego ze szkoleniowcem grupy. Na obronę młodszej koleżanki zdecydowała się nawet Justyna Kowalczyk, która jednoznacznie stanęła po jej stronie i ironicznie komentowała, że widocznie mamy w Polsce tyle dobrych narciarek, że możemy wybierać które będą w kadrze, a inne od niej odsuwać.

Seria dobrych wyników w Slavic Cup sprawiła jednak, że prowadzący pierwszą reprezentację Janusz Krężelok nominował właśnie ją i teraz Kozielska jest w Falun. We wtorek czeka ją pierwszy w karierze start na mistrzostwach świata w biegach narciarskich. Na trasę wyruszy z numerem osiemnastym jako pierwsza z czterech Polek - prócz niej na liście startowej są też Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska i Ewelina Marcisz.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • anglik Zgłoś komentarz
  bo u nas zawsze muszą być idiotyczne przepisy - przepisy ważniejsze niż człowiek , wyniki , chęć szukania i sprawdzenia siebie , zabawy w sport - bo urażona czyjaś duma - paradoks
  Czytaj całość
  polskiego sportu . Brawo Kręzolak - nich dziewczyna walczy i sie rozwija -tym bardziej ze nie mamy młodych i zdolnych i takich co jeszcze chcą - -Panie prezesie Tainer. Tu dla pana pochwała ze akceptował pan ten zamysł .
  • yes Zgłoś komentarz
   Dzisiaj Polki będą miały pokazania się. Zobaczymy czy będzie to z dobrej strony - liczę na to, że właśnie tak.
   • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
    Ściskamy dziś kciuki za cztery nasze Panie, zwłaszcza za Magdalenę Kozielską - której jako debiutantce w MŚ świadomość wsparcia ze strony kibiców może być szczególnie pomocna i
    Czytaj całość
    mobilizująca :) Sylwio, Kornelio, Ewelino, Magdaleno - pomyślnego (w 20-30-tce) biegu!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×