Kokpit Kibice

Aino-Kaisa Saarinen biega mimo ciąży. "Starty do grudnia, potem brzuch będzie za duży"

Aino-Kaisa Sarinen jest w coraz bardziej zaawansowanej ciąży. Fińska biegaczka narciarska wzięła już jednak w tym sezonie udział w zawodach w trzech miejscowościach i ma zamiar przerwać starty dopiero w przyszłym miesiącu.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
PAP

Pierwsze dziecko utytułowanej narciarki ma przyjść na świat wczesną wiosną. Saarinen w przeciwieństwie do Marit Bjoergen, która już tylko trenuje, nadal bardzo aktywnie występuje w zawodach. W bieżącym sezonie Finka startowała już w Vuokatti, Oulu, a w ten weekend biega także w Rovaniemi. - Ważę coraz więcej, a brzuch rośnie bardzo szybko. Zakładałam niedawno zimową kurtkę i w pierwszej chwili pomyślałam, że to nie moja. Ledwo ją zapięłam - powiedziała Saarinen.

Finka zastrzega jednak, że oczywiście nie należy posądzać jej o lekkomyślność. - Byłam niedawno w klinice, wszystko jest dobrze. Uważam na siebie gdy biegam, więc dziecko jest bezpieczne. Skończę występy jeszcze w tym roku, przed świętami. Brzuch będzie już wtedy zbyt duży by nadal startować w zawodach, choć obecnie bieganie cieszy mnie jeszcze bardziej niż wcześniej.

W sobotnim biegu w Rovaniemi rozgrywanego w ramach Pucharu Finlandii Saarinen zajęła dwunaste miejsce tracąc ponad minutę i dwadzieścia sekund do zwycięskiej Kristy Parmakoski.

Łukasz Kruczek: praca z Małyszem nie była dla mnie łatwa

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/iltasanomat.fi

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×