KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Justyna Kowalczyk w końcu nie będzie sama. Trzy Polki na starcie w Falun

W bieżącym sezonie Justyna Kowalczyk zawsze była jedyną Polką w zawodach Pucharu Świata, ale w ten weekend w Falun to się zmieni. W Szwecji na starcie nie zabraknie również Martyny Galewicz i Marceli Marcisz.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
PAP/EPA / Vegard Wivestad Grott

Samotne starty Kowalczyk związane były z ciążami lub kontuzjami innych reprezentantek Polski - przed sezonem 2015/2016 polska kadra rozsypała się, a jej członkinie powrócą do Pucharu Świata dopiero następnej zimy. W Novym Meście pobiegła wprawdzie Martyna Galewicz, ale tam dla odmiany brakowało Kowalczyk, więc i te zawody odbyły się z udziałem zaledwie jednej polskiej narciarki.

W Falun będzie inaczej. Na słynnych szwedzkich trasach wystąpią zarówno Kowalczyk, jak i Galewicz. Co więcej, oprócz nich na liście startowej widnieje także nazwisko Marceli Marcisz. Dla 28-letniej zawodniczki będzie to pucharowy debiut poza granicami Polski - do tej pory w imprezie najwyższej rangi startowała tylko w Szklarskiej Porębie.

Naszych reprezentantów nie zabraknie także w gronie mężczyzn - do zawodów w Falun zgłoszeni zostali Jan Antolec i Paweł Klisz.

Przez dwa dni w Szwecji rozegrane zostaną jedynie konkurencje dystansowe, bez sprintów. Kobiet czekają starty na 5 kilometrów stylem klasycznym i 10 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego. Mężczyźni mają podobny program - każdego dnia przebiegną o 5 kilometrów więcej niż ich koleżanki, ale dokładnymi tymi samymi stylami i w identycznej formule rozgrywanych konkurencji.

Program zawodów w Falun:
Sobota - 13.02:
11:30 - 5 km stylem klasycznym kobiet
13:15 - 10 km stylem klasycznym mężczyzn

Niedziela - 14.02:
11:30 - 10 km stylem dowolnym kobiet ze startu wspólnego
14:30 - 15 km stylem dowolnym mężczyzn ze startu wspólnego

Zobacz wideo: Dawid Kubacki: Za dużo energii, za mało techniki
Źródło: TVP S.A.
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×