KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ostatni taki bieg Kowalczyk. Jeszcze jeden sprint stylem dowolnym w Kanadzie

Wszystko wskazuje na to, że w piątek Justyna Kowalczyk po raz ostatni w karierze stanie na starcie sprintu stylem dowolnym. Konkurencja, której Polka nie lubi najbardziej ze wszystkich, jest trzecim etapem Ski Tour Canada.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Tomasz Markowski Newspix / Tomasz Markowski
Kowalczyk biega sprinty "łyżwą" tylko wtedy gdy musi, czyli gdy stanowią one jeden z etapów większej całości, jak Tour de Ski czy właśnie Ski Tour Canada. Aby ukończyć cały cykl należy przebiec wszystkie rozegrane konkurencje, w tym te, w których jest się słabszym. W przyszłym sezonie Polka ma zamiar w pełni skupić się na rywalizacji w maratonach i w Tourach startować już nie będzie. W tej sytuacji należy spodziewać się, że także w sprincie stylem dowolnym nie wystąpi już nigdy więcej.

Piątkowe pożegnanie z nielubianą przez siebie konkurencją łatwe nie będzie. W Quebecu sukcesem będzie przejście przez kwalifikacje czyli zajęcie w nich miejsca w czołowej trzydziestce. Niestety, zarówno w Tour de Ski, jak i na pierwszym etapie Ski Tour Canada, którym także był sprint "łyżwą", Kowalczyk była bardzo daleko od tego celu i przegrywała nawet z mało znanymi zawodniczkami.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to niestety odpadnięcie Polki w kwalifikacjach rozgrywanych wieczorem polskiego czasu i kolejne straty w klasyfikacji generalnej cyklu. Naszej narciarce bardziej będzie sprzyjał program drugiego tygodnia imprezy, gdy w terminarzu jest nieco więcej stylu klasycznego niż dowolnego, a w "klasyku" jest obecnie naprawdę mocna, co pokazała w środę w Montrealu.

Faworytką piątkowego biegu jest Maiken Caspersen Falla, zwyciężczyni z wtorku. Norweżce spróbują pokrzyżować szyki jej rodaczki, Szwedka Stina Nilsson, a także Amerykanki. O możliwie najlepszy wynik postara się Therese Johaug - liderka klasyfikacji Ski Tour Canada sprinterką nie jest, ale powinna być w stanie pokusić się o awans do ćwierćfinałów.

Wśród mężczyzn na gwiazdę numer jeden kanadyjskiej imprezy wyrasta Siergiej Ustiugow. Innym objawieniem sezonu jest Emil Iversen, także z szansami na sukces w Quebecu. Z narciarską młodzieżą powalczą inni Norwegowie, bardziej doświadczeni w Pucharze Świata, Francuzi, a także Federico Pellegrino, lider klasyfikacji sprinterskiej.

Spore szanse na niezły wynik ma Maciej Staręga. Polak już w Gatineau był w najlepszej trzydziestce, a teraz powalczy co najmniej o powtórzenie tego wyniku i kolejny występ w ćwierćfinale swojej koronnej konkurencji, jaką jest sprint stylem dowolnym.

Program trzeciego etapu Ski Tour Canada:
19:00 - kwalifikacje
21:30 - początek fazy finałowej

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×