Eva Vrabcova-Nyvltova skupia się na występie w Rio

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / PIERRE-PHILIPPE MARCOU
AFP / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Eva Vrabcova-Nyvltova zrobi sobie przerwę w startach w zawodach narciarstwa biegowego. Czołowa czeska zawodniczka nastawia się na start w maratonie na igrzyskach olimpijskich w Rio.

W tym artykule dowiesz się o:

- To wielkie wyzwanie i motywacja, postanowiłam w pełni skupić się na biegach. Porozumiałam się z Czeską Federacją Narciarską. Ustaliliśmy, że odpuszczę następny sezon - powiedziała zawodniczka.

Vrabcova-Nyvltova zamierza wypełnić limit kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich 8 maja w czasie maratonu w Pradze.

Czeska biegaczka narciarska startowała w trzech zimowych igrzyskach olimpijskich. Najlepszy wynik osiągnęła w biegu na 30 km w Soczi, w którym zajęła 5 miejsce.

Od dłuższego czasu Vrabcova-Nyvltova startuje w biegach. W 2014 roku została mistrzynią kraju na 5000 m. Rok później zajęła drugie miejsce. Ponadto jest dwukrotną mistrzynią Czech w biegu ulicznym na 10 km.

{"id":"","title":""}