Justyna Kowalczyk 14. w eliminacjach sprintu techniką klasyczną w Lillehammer

Justyna Kowalczyk zajęła czternaste miejsce w eliminacjach sprintu techniką klasyczną podczas Pucharu Świata w Lillehammer. Polka zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Piotr Ziemka
Justyna Kowalczyk Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Na starcie stanęło 65 zawodniczek. Justyna Kowalczyk pokonała 1,3 kilometra w czasie 3:25.88. Najlepiej spisała się Sadie Bjornsen. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych miała rezultat 3:22.45. Jedną setną sekundy straciły do niej Finka Krista Parmakoski i Rosjanka Natalia Niepriajewa, które uplasowały się ex aequo na drugiej pozycji.

W Kuusamo do ćwierćfinału awansowały tylko dwie Norweżki. Natomiast w Lillehammer w czołowej trzydziestce sklasyfikowano dziesięć biegaczek z tego kraju. Najlepiej z reprezentantek gospodarzy spisała się Maiken Caspersen Falla, która miała czwarty rezultat. Piętnasta była Heidi Weng, 20. Ingvild Flugstad Oestberg, a 21. Marit Bjoergen.

Kowalczyk wystąpi w piątym biegu ćwierćfinałowym zaplanowanym na 11:37. Jej rywalkami będą: Stina Nilsson, Anna Svendsen. Bjoergen, Natalia Matwiejewa oraz Laurien Van Der Graaff.