Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich: Justyna Kowalczyk bezkonkurencyjna w Strbskim Plesie

W Pucharze Świata już nie startuje, ale na zapleczu elity na Justynę Kowalczyk nie ma mocnych. Polska mistrzyni wystartowała w biegu na 7,5 km klasykiem w Strbskim Plesie i pewnie wygrała. Co ciekawe pierwszych sześć miejsc zajęły Biało-Czerwone.

Szymon Łożyński
Justyna Kowalczyk Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
W tym gronie bezkonkurencyjna była jednak Justyna Kowalczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska nad drugą Elizą Rucką miała minutę i 19 sekund przewagi. Czołową trójkę uzupełniła Agata Warlo.

Trzy kolejne miejsca zajęły również Polki, kolejno: Magdalena Kobielusz, Weronika Kaleta i Klaudia Kołodziej. Oprócz naszych reprezentantek i gospodyń, na Słowacji wystartowały jeszcze zawodniczki z Czech i Ukrainy. Nie było biegaczek z najmocniejszych w tej dyscyplinie krajów czyli Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Zmagania w Strbskim Plesie zaliczane są do Pucharu Kontynentalnego, drugiej ligi w biegach narciarskich.

Przypomnijmy, że Justyna Kowalczyk karierę w Pucharze Świata zakończyła po sezonie 2017/2018. Teraz pełni rolę drugiego trenera w polskiej kadrze biegaczek narciarskich prowadzonej przez Aleksandra Wierietielnego. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej stara się jednak startować jeszcze w maratonach albo zawodach niższej rangi.