PŚ w biegach: Maciej Staręga nie sprawił niespodzianki. Kolejne punkty Polaka

Maciej Staręga zdobył punkty w Pucharze Świata. Polak awansował do ćwierćfinału sprintu w Davos, ale w biegu o półfinał nie dał rady najlepszym specjalistom. To jego kolejne oczka w tym sezonie.
Marcin Górczyński
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga

Nasz biegacz prezentuje niezłą formę od początku zimy. Pod koniec listopada był 26. w sprincie w Lillehammer, tym razem także znalazł się w czołowej "30". Eliminacje przebrnął z 29. czasem.

W ćwierćfinale rywalizował jednak z doborową stawką, m.in. liderem Pucharu Świata, Aleksandrem Bolszunowem i dominatorem z zeszłego sezonu, Johannes Hoesflot Klaebo. Maciej Staręga był szósty, do półfinału zabrakło ponad dwóch sekund. Zajął 29. miejsce.

Pozostali Polacy Kamil Bury i Dominik Bury w siódmej i ósmej dziesiątce. Spośród pań najlepiej spisała się 17-letnia Monika Skinder (44. miejsce), ale do ćwierćfinału sporo zabrakło. 59. pozycję zajęła Urszula Łętocha, 65. była Izabela Marcisz.

W rywalizacji kobiet walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów. Wygrała Szwedka Stina Nilsson, niecałą sekundę przed triumfatorką kwalifikacji, Amerykanką Sophie Caldwell. Wśród panów najlepszy okazał się Klaebo, nieznacznie przed Federico Pellegrino.