MŚ juniorek: Izabela Marcisz piąta w biegu masowym na 15 km techniką klasyczną

Izabela Marcisz zajęła piąte miejsce w biegu narciarskim juniorek ze startu wspólnego na 15 kilometrów techniką klasyczną podczas mistrzostw świata w Lahti.

Piotr Ziemka
Izabela Marcisz Newspix / THIBAUT/NORDPOLE / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Frida Karlsson prowadziła na wszystkich oficjalnych punktach pomiarowych. Po 1/3 dystansu miała 6.2 sekundy przewagi nad drugą zawodniczką - Helene Marie Fossesholm. Na dziewiątym kilometrze biegnąca z pierwszym numerem startowym Szwedka wyprzedzała najgroźniejszą rywalkę już o pół minuty. Karlsson wygrała z czasem 40:45.3. Dla urodzonej 10 sierpnia 1999 roku biegaczki to drugi złoty medal mistrzostw świata juniorek w Lahti. We wtorek zwyciężyła podczas zmagań na 5 kilometrów techniką łyżwową. Natomiast w niedzielnym sprincie była piąta.

Srebrny medal zdobyła Helene Marie Fossesholm. Norweżka straciła do triumfatorki 52.1 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanęła Anita Korva. Finka ukończyła rywalizację 58.1 sekundy później niż Karlsson. Identyczna kolejność czołowej trójki była w rywalizacji na 5 km. Dla Korvy to już trzeci brązowy medal MŚJ 2019 w Lahti.

Czwartą lokatę we wtorek zajęła Izabela Marcisz. Tym razem urodzona 18 maja 2000 roku Polka została sklasyfikowana na piątej pozycji (+1:54.8 straty do zwycięskiej Szwedki). Tuż za podium znalazła się Amerykanka Kendall Kramer (+1:30.7).

W czołowej dziesiątce sklasyfikowano cztery Norweżki. Siódmy wynik dnia miała Astrid Stav, ósmy Vera Norli, a dziewiąty Nora Sanness. 19. była Weronika Kaleta, 41. zaś -Magdalena Kobielusz. Biegu nie ukończyła Eliza Rucka.

Czy Izabela Marcisz zdobędzie w swojej karierze medal mistrzostw świata juniorek?