MŚ Seefeld 2019: Martin Johnsrud Sundby mistrzem świata na 15 km klasykiem. Polacy na odległych pozycjach

Martin Johnsrud Sundby wywalczył złoty medal w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną podczas MŚ w Seefeld. Dla doświadczonego Norwega to pierwszy w karierze indywidualny tytuł na imprezie tej rangi.
Adrian Nuckowski
Newspix / EXPA/ Stefan Adelsberger / Na zdjęciu: Martin Johnsrud Sundby

34-latek od początku biegu utrzymywał dobre tempo, tracąc jednak kilkanaście sekund do najlepszych zawodników. Drugą część dystansu Martin Johnsrud Sundby pokonał zdecydowanie najszybciej spośród wszystkich biegaczy i na mecie mógł cieszyć się z pierwszego w karierze indywidualnego tytułu mistrza świata. Podczas MŚ w Seefeld Norweg zdobył także brązowy medal w skiathlonie.

Drugą pozycję, z minimalną stratą do zwycięzcy zajął Aleksander Biessmiertnych. Jeszcze dwa kilometry przed metą Rosjanin był liderem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Norwega. Podium uzupełnił mistrz świata w tej konkurencji z 2017 r. Iivo Niskanen.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy z nich Maciej Staręga ukończył zawody na 59. miejscu. Dominik Bury był 61., natomiast jego brat Kamil Bury 68.

Czytaj również: Jest młodszą wersją Therese Johaug. 19-letnia Frida Karlsson zachwyca urodą