Puchar FIS w Olos. Justyna Kowalczyk cały czas w formie. Nie dała szans swojej podopiecznej

Justyna Kowalczyk bieg na pięć kilometrów w Olos zakończyła na dziesiątym miejscu. W zawodach wystartowała jeszcze jedna Polka, która na co dzień jest jej podopieczną.

Robert Czykiel
Justyna Kowalczyk Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk karierę już dawno zakończyła, ale cały czas regularnie trenuje i od czasu do czasu startuje w zawodach. Polka tym razem postanowiła sprawdzić się w biegu na pięć kilometrów w fińskim Olos. Zawody odbyły się w ramach Pucharu FIS.

Justyna Kowalczyk pokazała noc polarną. Srogie mrozy nie dają za wygraną >>

36-latka udowodniła, że nadal jest w dobrej formie. Pięć kilometrów pokonała w czasie 15:19,9, co dało jej dziesiąte miejsce. Do najlepszej Rosjanki Natalii Nieprajewy straciła ponad 45 sekund.

Na trasie pojawiła się jeszcze jedna Polka. Weronika Kaleta, która na co dzień jest podopieczną Kowalczyk, ukończyła zawody na 18. miejscu.

Kacper Tekieli nie próżnuje. Partner Justyny Kowalczyk pokonał samotnie drogę Laupera >>

Dwukrotna mistrzyni olimpijska obecnie jest asystentką Aleksandra Wierietielnego w reprezentacji Polski kobiet. Widać jednak, że uczennicom jeszcze daleko do trenerki.

Czy doczekamy się polskiej biegaczki, która nawiąże do sukcesów Kowalczyk?