Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Biegi narciarskie. Dwie sztafety z Rosji przed Norwegami w Lillehammer

Druga reprezentacja Rosji wygrała męską sztafetę 4x7,5 kilometra podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lillehammer.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Siergiej Ustiugow Getty Images / Giovanni Auletta/Agence Zoom / Siergiej Ustiugow
Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z drugiej reprezentacji Rosji: Iwan Jakimuszkin, Jewgienij Biełow, Ilja Poroszkin oraz Siergiej Ustiugow. Drugie miejsce zajęła Rosja I: Andrej Larkow, Ilja Semikow, Denis Spicow i Andriej Melniczenko. Trzecia była Norwegia: Paal GolbergHans Christer Holund, Sjur Roethe i Finn Haagen Krogh. Natomiast na czwartej pozycji sklasyfikowano drugą drużynę gospodarzy w składzie: Niklas Dyrhaug, Mattis Stenshagen, Simen Hegstad Krueger i Vebjoern Turtveit.

Rosjanie ustrzelili dublet, choć nie wystartował triumfator sobotniego biegu łączonego - Aleksander Bolszunow. Dłuższa lista nieobecnych była u Norwegów. Na starcie niedzielnych zmagań nie pojawili się tacy zawodnicy jak: Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo czy też Emil Iversen.

Początkowe 7500 metrów najszybciej przebiegł Larkow. 0.7 sekundy za Rosjaninem znalazł się Golberg. W następnej strefie zmian najwcześniej zameldował się Fin Iivo Niskanen. Po 3/4 rywalizacji prowadziły obie ekipy norweskie - pierwsza miała 0.4 sekundy przewagi nad drugą. Tylko 0.8 sekundy za liderami znajdowała się Szwecja. Rosja I miała wówczas stratę 11.4 sekundy, a będąca na szóstej pozycji Rosja II - 15 sekund. Ustiugow odrobił jednak tę stratę.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. PZN nie zapłacił ani złotówki za nowe buty. "Na badania jest specjalny grant"

Po 26,3 kilometra pierwszą a siódmą ekipę dzieliły zaledwie dwie sekundy, a po 27,1 - 4.7 sek. Selekcja nastąpiła na podbiegu. Ustiugow i Melniczenko zaatakowali. Krogh i Turtveit nie zdołali już doścignąć zawodników z Rosji.

Ustiugow minął metę jako pierwszy. Melniczenko finiszował drugi. Krogh zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Rosjanie poprzednio wygrali sztafetę w Lillehammer 8 grudnia 2013 roku.

27 stycznia 2019 roku w Ulricehamn - w poprzedniej sztafecie zaliczanej do Pucharu Świata w biegach narciarskich - Norwegów również sklasyfikowano na trzeciej pozycji i też przed nimi znalazły się dwie drużyny z Rosji. Wtedy także na najwyższym stopniu podium stanął Biełow. Ustiugow minął metę jako drugi.

Iivo Niskanen zwyciężył w Kuusamo

Biegacze z Rosji wygrali dwa biegi drużynowe z rzędu po raz pierwszy od 2007 roku. W sezonie 2006/2007 triumfowali w La Clusaz i Davos.

Dominik Bury po raz pierwszy zdobył punkty Pucharu Świata

Sklasyfikowano 11 ekip z 9 krajów. Polscy biegacze nie stanęli na starcie zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w Lillehammer. Następna zaliczana do tego cyklu rywalizacja drużyn 4-zespołowych odbędzie się 1 marca 2020 w Lahti.

Miejsce Reprezentacja Czas
1. Rosja II 1:26:46.8
2. Rosja I +1.3
3. Norwegia I +8.9
4. Norwegia II +9.0
5. Niemcy +9.9
6. Szwecja +26.9
7. Finlandia +1:03.2
8. Francja +1:50.4
9. Stany Zjednoczone +3:33.3
10. Kazachstan +6:24.4
11. Chiny +12:44.6

Czy Rosjanie wygrają sztafetę w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×