Biegi narciarskie. Tour de Ski: Johannes Klaebo zwycięzcą sprintu w Lenzerheide

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał w Lenzerheide sprint techniką łyżwową - drugi etap 14. edycji Tour de Ski. Norweg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Piotr Ziemka
Johannes Hoesflot Klaebo Newspix / EXPA/ Stefan Adelsberger / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Johannes Hoesflot Klaebo pierwszy, Federico Pellegrino drugi - taka kolejność była w kwalifikacjach, pierwszym ćwierćfinale, półfinale oraz finale. W ostatnim biegu dnia Norweg zwyciężył z przewagą 35 setnych sekundy nad Włochem. Klaebo po raz piąty wygrał etap cyklu Tour de Ski. W listopadzie 2019 roku triumfował w sprincie w Kuusamo, a w grudniu pokonał wszystkich również w Davos.

Jako trzeci metę finału minął Richard Jouve. W półfinale odpadł triumfator sobotnich zmagań na 15 kilometrów ze startu wspólnego - Siergiej Ustiugow .

35. w kwalifikacjach był Maciej Staręga, 47. Kamil Bury, a 66. Dominik Bury. Staręga uzyskał czas 2:53.68. Trzydziesty zawodnik - ostatni, który awansował do fazy ćwierćfinałowej - miał 2:52.47. Sklasyfikowano 85 zawodników.