Biegi narciarskie. Puchar Świata. Maiken Caspersen Falla i Johannes Hoesflot Klaebo bezkonkurencyjni w Ruce

Maiken Caspersen Falla oraz Johannes Hoesflot Klaebo odnieśli przekonujące zwycięstwa w sprincie stylem klasycznym, rozgrywanym w fińskiej Ruce. Reprezentanci Polski nie zdołali awansować do czołowej "30".

Adrian Nuckowski
Maiken Caspersen Falla Newspix / Vegard Wivestad / Na zdjęciu: Maiken Caspersen Falla
Od samego startu finałowej rywalizacji kobiet na czoło stawki wysunęła się Maiken Caspersen Falla. Tempa narzuconego przez 29-latkę próbowała dotrzymać jej rodaczka, Ane Appelkvist Stenseth, jednak na stromym podbiegu przed metą znacznie osłabła i ukończyła zawody na czwartej pozycji. Niezagrożona Falla z łatwością wbiegła na metę jako pierwsza, zapisując na swoje konto już 38. zwycięstwo w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła Szwedka Jonna Sundling, a trzecie Amerykanka, Sadie Maubet Bjornsen.

Do ćwierćfinałów nie udało się zakwalifikować żadnej z reprezentantek Polski. Najbliżej była Monika Skinder, która zajęła 32. pozycję. 56. była Weronika Kaleta, natomiast 59. Izabela Marcisz.

Wśród mężczyzn klasą sam dla siebie był Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg pokazał ogromną moc w szczególności na decydującym podbiegu, po zakończeniu którego rywale mogli już tylko oglądać jego plecy. Drugie miejsce zajął jego rodak, Paal Golberg, a podium uzupełnił Francuz Richard Jouve.

Fatalnie spisali się Polacy. Najlepszy z nich, Kamil Bury był 54. Dwie lokaty niżej uplasował się Maciej Staręga, a Dominik Bury zakończył zmagania na 90. miejscu.