Tour de Ski: Annamarija Lampic najlepsza w finale sprintu w Val di Fiemme

Annamarija Lampic wygrała w Val di Fiemme szósty, przedostatni etap czternastej edycji Tour de Ski - finał sprintu stylem klasycznym na 1270 metrów.

Piotr Ziemka
Anamarija Lampic Getty Images / Dustin Satloff / Na zdjęciu: Anamarija Lampic
W najmocniej obsadzonym pierwszym ćwierćfinale rywalizowały dwie najlepsze zawodniczki kwalifikacji Jessica Diggins i Lucia Scardoni, liderka Tour de Ski 2019/2020 Therese Johaug, a także trzecia w klasyfikacji łącznej TdS po pięciu etapach Natalia Nieprajewa. Bezpośredni awans do półfinału uzyskały Diggins i Scardoni. Nieprajewa oraz Johaug awansowały do następnej części rywalizacji jako szczęśliwe przegrane.

Szósty czas eliminacji uzyskała Anamarija Lampic. Triumfatorka niedzielnego sprintu stylem dowolnym rozegranego w Lenzerheide później wygrała we wszystkich trzech biegach: piątym ćwierćfinale, drugim półfinale oraz finale. Na drugim stopniu podium stanęła zwyciężczyni piątkowego biegu na 10 kilometrów ze startu wspólnego - Astrid Jacobsen. Kolejne miejsca zajęły: Diggings, Sadie Bjornsen, Scardoni i Nieprajewa, która upadła na początku finału.

W półfinałach Johaug oraz druga w "generalce" TdS Oestberg były szóste. Jacobsen awansowała w klasyfikacji łącznej Tour de Ski z czwartego miejsca na drugie. O trzy sekundy przed nią jest Johaug. W niedzielę ostatni etap - wspinaczka pod Alpe Cermis.