Puchar Świata. Svahn i Klaebo najlepsi w sprintach. Dramat Bolszunowa.

Zakończyła się rywalizacja sprinterska w Falun. Wśród kobiet triumfowała Linn Svahn, natomiast najlepszy wśród mężczyzn okazał się Johannes Hoesflot Klaebo.

Patryk Głowacki
Patryk Głowacki
Linn Svahn Getty Images / Thomas Eisenhuth / Na zdjęciu: Linn Svahn
Podczas kobiecych zmagań swoje aspiracje potwierdzały zawodniczki głównie liczące się w tego typu rywalizacji. Linn Svahn i Anamarija Lampic bez większych problemów rozprowadziły swoje biegi, pewnie awansując. W ostatnim biegu zmagań nie znalazła się z kolei liderka PŚ - Jessica Diggins.

Zgodnie z oczekiwaniami w finale Szwedka i Słowenka szybko przejęły inicjatywę. Finalnie do wspomnianej dwójki dołączyła jeszcze Jonna Sundling. Ta trójka zmierzyła się na finiszu, gdzie najwięcej do powiedzenia miała Svahn. Fotokomórka zdecydowała natomiast, że druga linię mety przekroczyła Lampic.

Wyniki sprintu stylem klasycznym kobiet:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Linn Svahn Szwecja 3:13.17
2. Anamarija Lampic Słowenia +0.33
3. Jonna Sundling Szwecja +0.33
4. Johanna Hagstroem Szwecja +3.53
5. Tiril Udnes Weng Norwegia +7.06
6. Ane Appelkvist Stenseth Norwegia +18.00

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Karolina Owczarz pokazała się w sukni ślubnej. Na usta ciśnie się jedno słowo!

W rundzie eliminacyjnej mężczyzn doszło do ogromnej niespodzianki. Z powodu problemów na trasie na fazie eliminacji zawody zakończył Aleksander Bolszunow. Podczas ćwierćfinałów do zaskoczeń nie doszło. Półfinały wygrali Johannes Hoesflot Klaebo oraz Siergiej Ustiugow, który zdecydowanie pokonał swych rywali. Do finału nie awansował z kolei m.in. lider klasyfikacji sprinterów - Federico Pellegrino.

Podczas decydującej walki na odważny start zdecydował się Ustiugow, lecz jego atak nie przyniósł spodziewanych rezultatów. Na samym końcu wydawało się, że podium osiągnie Erik Valnes, lecz na ostatnim zakręcie zaliczył on upadek. Ostatecznie z wygranej mógł cieszyć się Klaebo. Drugie miejsce zajął Oskar Svensson, natomiast o trzecie miejsce wygrany bój z Ustugiowem stoczył Havaard Solaas Taugboel.

Wyniki sprintu stylem klasycznym mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 2:48.22
2. Oskar Svensson Szwecja +1.45
3. Havaard Solaas Taugboel Norwegia +2.80
4. Siergiej Ustiugow Rosja +2.97
5. Lucas Chavanat Francja +11.18
6. Erik Valnes Norwegia +48.36

Czytaj także: Szymon Łożyński: Wątpliwości rozwiane. Jeden szczegół z finałowej serii, a jak ważny Skoki narciarskie. Sezon pełen turniejów. Ta forma rywalizacji to nie moda naszych czasów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×