Biegi narciarskie. Pewne zwycięstwo zawodnika gospodarzy. Polacy daleko

Iivo Niskanen uporał się z rosyjsko-norweską koalicją i sięgnął po swoje piąte w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Fin był najlepszy przed własną publicznością w Ruce. Polacy pobiegli słabo.

Mateusz Kozanecki
Iivo Niskanen PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Iivo Niskanen
W biegu na 15 kilometrów kapitalnie spisywali się Rosjanie i Norwegowie. W czołowej dziesiątce znalazło się aż dziewięciu zawodników z tych dwóch państw.

Pogodził ich jednak przedstawiciel gospodarzy - Iivo Niskanen. 29-letni Fin pobiegł bardzo szybko, niemalże dominując rywalizację. Jedynie na pierwszym pomiarze czasu nie znalazł się na prowadzeniu.

Fin zwyciężył, notując piąty pucharowy triumf w karierze. Wywindowało go to na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Podium uzupełnili Aleksiej Czerwotkin oraz Aleksander Bolszunow.

Polacy pobiegli słabo. Najlepszy z nich - Dominik Bury - zajął 46. miejsce ze stratą ponad dwóch minut do triumfatora. Michał Skowron był 84., a Mateusz Haratyk 85. Bieg ukończyło 91 zawodników.

Wśród kobiet najlepsza była Frida Karlsson, która jednocześnie została liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. O niespełna 14 sekund wyprzedziła drugą Therese Johaug, podium sobotniej rywalizacji uzupełniła natomiast Katharina Hennig.

Nieźle spisały się Monika Skinder i Izabela Marcisz, które zajęły odpowiednio 34. i 39. miejsce. Na 70. pozycji znalazła się natomiast Karolina Kukuczka.