KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W październiku kolejna edycja Mud Max - ekstremalnego biegu z przeszkodami

12 października w Dolinie Charlotty koło Ustki odbędzie się kolejna edycja Mud Max - jednego z najbardziej ekstremalnych biegów z przeszkodami w Polsce. Nadal trwają zapisy dla uczestników.

Dawid Borek
Dawid Borek
bieg Mud Max Materiały prasowe / Na zdjęciu: bieg Mud Max

Mud Max cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem sympatyków ekstremalnych biegów w naszym kraju. To nie lada wyzwanie dla poszukiwaczy adrenaliny, którzy uwielbiają trasy naszpikowane wymagającymi przeszkodami. Właśnie to gwarantuje Mud Max.

12 października na uczestników czekać będzie 40 przeszkód na trasie liczącej 8 kilometrów. - Staramy się, by na każdą edycję były inne przeszkody, trasa zawsze jest inaczej prowadzona, przeszkody są rozstawione w innych miejscach. Część z nich się powtarza, ale też sporo się zmienia - zapewniają organizatorzy.

Trasa biegu pełna będzie naturalnych przeszkód takich jak błoto, bagna, trawersy, podbiegi, zbiegi, rzeki. Nie zabraknie też wspinania się po linach, czołgania przez zasieki i pod drutem kolczastym. Uczestnicy mogą ponadto spodziewać się wyzwań stworzonych z różnych rusztowań. Nikt nie będzie mógł narzekać na brak wrażeń.

Przede wszystkim, jak nazwa biegu wskazuje, zawodnicy muszą przygotować się na mnóstwo błota. - Nawet gdy to błoto da się ominąć, i tak wszyscy w nie wbiegają. Im więcej błota, tym uczestnicy są bardziej zadowoleni - śmieją się organizatorzy.

Kto może wziąć udział w biegu Mud Max? Wyzwanie skierowane jest głównie do osób od 15. do 50. roku życia - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku osób niepełnoletnich warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 15. roku życia w dniu biegu (niepełnoletni uczestnik musi posiadać podpisaną przez opiekunów prawnych zgodę na start w imprezie).

- To bieg dla osób, które czynnie uprawiają sport i lubią jego ekstremalne odmiany. To też świetna propozycja dla osób ćwiczących na siłowniach - podkreślają organizatorzy, zachęcając do zapisów nie tylko tuzy sportu. Z biegiem mogą zmierzyć się także te osoby, które nie są bardzo aktywne fizycznie.

Udział może wziąć każdy, bez względu na poziom sprawności fizycznej, bo na trasie na pewno nie zostanie sam. Kluczem do pokonania przeszkód jest bowiem współpraca między uczestnikami.

Oprócz niezapomnianej dawki emocji zawodnicy otrzymają oryginalny medal Mud Max, pamiątkową koszulkę oraz gadżety od partnerów imprezy. Do ich dyspozycji będzie również baza gastronomiczna, w której będzie można zakupić posiłki i napoje.

Nadal trwają zapisy na październikową edycję Mud Max. Potrwają one do 11 października. Kliknij TUTAJ, by się zapisać! Odwiedź też profil Mud Max na Facebooku!

Materiał powstał przy współpracy z Mud Max

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×