KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Husaria poszuka wzmocnień w Irlandii

Włodarze Rafako Hussars Poland szukają wzmocnień przed kolejnym sezonem ligi WSB. Być może do drużyny dołączą bokserzy z Irlandii, z którymi na co dzień sparowaliby polscy pięściarze.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

- Wycofanie Italia Thunder z rozgrywek World Series of Boxing sprawia, że wielu zawodników szuka nowych zespołów. W tym gronie są znakomici Irlandczycy - Paddy Barnes -49 kg i Michael Conlan -56 kg. Naszym bokserom brakuje sparingpartnerów zagranicznych, zwłaszcza tej klasy co ci pięściarze. Dawid Jagodziński byłby już medalistą mistrzostw Europy, gdyby mógł trenować w kraju z lepszymi rywalami - powiedział szef Husarii Jarosław Kołkowski.


Paddy Barnes jest 2-krotnym brązowym medalistą igrzysk olimpijskich (Pekin, Londyn). Z kolei Michael Conlan to mistrz Europy z Samokova. Barnes też był mistrzem Europy, ale w 2010 roku, zaś 2 lata temu zdobył srebrny medal.

- W zeszłym sezonie ligi WSB Italia Thunder dzięki m.in. kilku Irlandczykom (w wadze -69 kg boksował Adam Conlan 1 zwyc., 1 por.) zajęła 3 miejsce w swojej grupie i awansowała do play-off. Paddy Barnes wygrał wszystkie 7 walk i zakwalifikował się na Igrzyska w Rio de Janeiro, podobnie jak Michael Conlan miał bilans walk 5-2 i zajął 2 miejsce w swojej wadze - dodał prezes Rafako Hussars Poland.

W sezonie 2015 w Husarii występował z powodzeniem Steven Gerard Donnelly (-69 kg) z Irlandii Płn. Wygrał aż 5 z 6 walk, choć w rankingach WSB wciąż przy jego nazwisku widnieją 2 przegrane. W jednym z meczów, w Azerbejdżanie, zastępował go Rafał Perczyński.

- Gdyby udało się pozyskać dwóch kolejnych Irlandczyków, zrobimy wszystko aby jak najwięcej czasu spędzali na zgrupowaniach z naszymi zawodnikami, co byłoby ogromną korzyścią dla Biało-Czerwonych - mówi menedżer drużyny Jacek Szelągowski.

Bokserzy Rafako Hussars Poland już znają rywali w rozgrywkach WSB 2016. Zmierzą się z Russian Boxing Team, Argentina Condors i Caciques de Venezuela. Dwa najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinału. Dla Husarii będzie to już 4 sezon w doborowym gronie.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×