KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Największą niewiadomą rywal dla Hamzy Touby?

Bardzo możliwe, że w swoim najmocniejszym składzie wystąpi zespół Caciques Venezuela w meczu z Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Największą niewiadomą jest rywal dla Hamzy Touby w wadze -52kg.
Adam Zasimowicz
Adam Zasimowicz

W zeszłym sezonie w tej kategorii w drużynie rywali Husarii boksowało trzech zawodników - Eduard Bermudez (bilans walk 3-2), Carlos Ascanio (0-1) i Orlando Pino Silva (0-1). Niespodziewanie w 1 meczu sezonu - z Argentina Condors na wyjeździe - wystąpił Yoel Finol, dotychczas rywalizujący w wadze -49kg. W Buenos Aires, gdzie jednym z sędziów był Mariusz Górny, przegrał niejednogłośnie z Christianem Rodą.

Oprócz Yoela Finola, w kadrze Caciques w wadze -52kg jest też Franklin Gonzalez. Jest pewne, że któryś z nich skrzyżuje rękawice z Niemcem Hamzą Toubą, który jest już w drodze do Wenezueli, podobnie jak cały zespół Rafako Hussars Poland.

Nie można wykluczyć niespodzianek, ale nie powinno ich być w pozostałych kategoriach wagowych w Caciques Venezuela. W zeszłym roku w meczu w Polsce (4-1 dla Wenezueli) punkty zdobyli Gabriel Maestre (-69kg), Albert Ramirez (-81kg) i Edgar Munoz (+91kg), a tylko Luic Cabrera (-60kg) przegrał z Dawidem Michelusem.

W sezonie 2015 Wenezuelczycy debiutowali w lidze WSB. Wspomniany Luis Cabrera miał rekord pojedynków 1-1, lider drużyny Gabriel Mestre 4-2, Albert Ramirez 5-1 (Mateusz Tryc będzie miał za kilka dni okazję do rewanżu), a Edgar Munoz 4-3. Zdarzały im się wygrane prze techniczne nokauty, ale też porażki przed czasem.

W tych rozgrywkach bokserzy Caciques walczą ze zmiennym szczęściem - pokonali Husarię 3-2, ale potem przegrali 2 mecze po 2-3. To najbliższe spotkanie zdecyduje, który z tych dwóch zespołów włączy się do walki o play-off.

Sztab trenersko-menedżerski Husarii posyła do boje mocne armaty, na czele z olimpijczykiem (awans na igrzyska w Rio wywalczył dzięki występom w polskiej drużynie w WSB) Irlandczykiem Stevenem Donnelly'm (-69kg) i wicemistrzem Europy Niemcem Florianem Schulzem, dla którego będzie to debiut w barwach Biało-Czerwonych. Ważne pojedynki czekają także Mateusza Polskiego, Mateusza Tryca i Hamzę Toubę.

Spotkanie odbędzie się w nocy z 27 na 28 lutego w Caracas, a transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×