Suzuki Boxing Night 10. Remis w walce wieczoru Daniela Adamca z Michałem Łoniewski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Suzuki Boxing Night IV
Materiały prasowe / Suzuki Boxing Night IV
zdjęcie autora artykułu

W walce wieczoru gali Suzuki Boxing Night, na zasadach boksu zawodowego, Daniel Adamiec zremisował po 6 rundach z Michałem Łoniewskim. Wcześniej w pojedynkach w boksie olimpijskim Polacy byli lepsi od Norwegów, a Polki lepsze od Kanadyjek.

Tuż po rozpoczęciu walki Michał Łoniewski, aktualny Mistrz Polski wagi półciężkiej, posłał na deski Daniela Adamca, byłego Mistrza Polski tej kategorii, który ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić na ostatnich MP w Wałbrzychu. Później z minuty na minutę było ciekawiej, coraz lepiej boksował Daniel Adamiec, ale i dzielnie poczynał sobie Michał Łoniewski, mimo rozbitego łuku brwiowego. Ostatecznie ogłoszono remis, a sędziowie punktowali: 58:55 Adamiec, 57:56 Łoniewski i 57:57.

We wcześniejszych walkach kobiet, z udziałem Polek i Kanadyjek, w kat. 57 kg Sandra Kruk wygrała z Jordyn Konrad i w 75 kg Agata Kaczmarska z Kaitlyn Clark, zaś w 54 kg Wiktoria Rogalińska przegrała ze Scarlett Delgado.

W rywalizacji Polaków z Norwegami nasi reprezentanci triumfowali we wszystkich pojedynkach. W wadze 86 kg Dawid Tkacz pokonał Aleksandra Arskhanova, który był liczony w 2 rundzie, 75 kg Bartek Gołębiewski wygrał niejednogłośnie z Gedminasem Mindaugasem i Mateusz Goiński z Jonasem Hamerem Bergsgierdete, w 80 kg ćwierćfinalista Mistrzostw Świata Sebastian Wiktorzak zwyciężył w walce z Adrianem Hagenem, z kolei w 86 kg Mateusz Bereznicki nie dał szans Islamowi Ismailovowi.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Maciej Kawulski zdradza, dlaczego Wrzosek został zwolniony z KSW

Na kieleckim ringu zmierzyli się też aktualny z byłym Mistrzem Polski, czyli Damian Durkacz z Mikołajem Toberą. Zwyciężył na punkty 3:0 Olimpijczyk z Tokio - Damian Durkacz. Patryk Borucki przegrywa z Adamem Arsaevem (0:3).

Kolejna gala cyklu Suzuki Boxing Night, jak zapowiedział Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, odbędzie się w styczniu 2022 roku. Transmisja w TVP Sport.

Zobacz także: Polak zdemolował rywala w Rosji. Błyskawiczny triumf [WIDEO]

Zobacz także: Jest przełamanie! Marcin Naruszczka wraca z tarczą

Źródło artykułu: