Suzuki Boxing Night 11. Paweł Brach i Bartosz Gołębiewski zwyciężyli w Chęcinach. Debiut Bartnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
zdjęcie autora artykułu

Paweł Brach i Bartosz Gołębiewski to tylko niektórzy z reprezentantów Polski, którzy odnieśli zwycięstwa podczas Suzuki Boxing Night 11 w Chęcinach koło Kielc. Po raz pierwszy kadrę Biało-Czerwonych prowadził trener Wojciech Bartnik.

W tym artykule dowiesz się o:

Radomianin Paweł Brach wygrał przez RSC w 3 rundzie z trenującym na co dzień w Olimpie Szczecin Ukraińcem Rostyslawem Krawczenko, mając rywala 2-krotnie liczonego. Z kolei kielczanin Bartosz Gołębiewski po dobrym, jednostronnym pojedynku pokonał Litwina Arvydasa Dainysa 3:0.

Z grona Polaków na ringu w hali "Pod Basztami" w Chęcinach (Świętokrzyskie) triumfowali także Jakub Słomiński (51 kg), Damian Durkacz (71 kg), Mateusz Goiński (80 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg).

W walkach polsko-niemieckich Jakub Słomiński pokonał Christophera Gomana 2:1, boksujący wyjątkowo w kategorii lekkośredniej 71 kg Damian Durkacz wygrał z Magomedem Schachidovem 3:0, a Mateusz Goiński z Silvio Schierle 2:1. W rywalizacji w wadze ciężkiej 92 kg Mateusz Bereźnicki okazał się lepszy od Litwina Simonasa Urbonaviciusa - 3:0.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Jest ogień!". Internauci oczarowani pokazem Kowalkiewicz

W innych transmitowanych potyczkach porażek doznali aktualni Mistrzowie Polski - Daniel Piotrowski (71 kg) z Ukraińcem Volodymyrem Mandziukiem 0:3 (Polak był liczony), Michał Łoniewski (80 kg) z Niemcem Benem Ehisem 1:2 i Oskar Safaryan (+92 kg) z innym reprezentantem Niemiec, urodzonym w Kamerunie Nelvie Tiafackiem 0:3.

Poza anteną telewizyjną Tomasz Niedźwiecki (86 kg) pokonał Jana Lauka 3:0, zaś Michał Jarliński (71 kg) przegrał z Dominikiem Kidą 0:3. W kat. wagowej +92 kg Mistrz Polski Juniorów Wiktor Bartnik nie sprostał byłemu Wicemistrzowi Europy Seniorów Niemcowi Florianowi Schulzowi. Natomiast Litwin Einoras Sikevicius (63,5 kg) uległ jednogłośnie Ukraińcowi Danyilowi Zamorylo. W pojedynku kadetów w wadze 63 kg Jakub Pop przegrał z Mistrzem Europy Kadetów Ukraińcem Olehiem Hichvą.

Zobacz także: Okolie straszy Cieślaka przed walką. "Uśpię go jak Wilder Szpilkę"

Zobacz także: Ukraina płacze. Gwiazdor odebrał sobie życie

Źródło artykułu: