Ambicja to za mało. Sędzia przerwał pojedynek Głowackiego

Krzysztof Głowacki (32-4, 20 KO) nie sprawił niespodzianki w Manchesterze. Były dwukrotny mistrz świata był tłem dla Richarda Riakporhe (16-0, 12 KO), a pojedynek został przerwany już w czwartej rundzie.

Waldemar Ossowski
Richard Riakporhe i Krzysztof Głowacki Getty Images / Nick Potts/PA Images / Na zdjęciu: Richard Riakporhe i Krzysztof Głowacki
Głowacki przed starciem z Anglikiem był skazywany na porażkę przez bukmacherów, ale zważywszy na osiągnięcia i doświadczenie Polaka można było wierzyć, że postawi się on niepokonanemu rywalowi.

Problemy pięściarza z Wałcza rozpoczęły się szybko, bo już w drugiej rundzie. "Główka" chwiał się na nogach po mocnych ciosach ze strony rywala, ale nie padł na deski. Koniec Polaka nadszedł w czwartym starciu. Richard Riakporhe mocno trafił Krzysztofa Głowackiego na szczękę, zapędził pod liny i zasypał serią ciosów, dając sędziemu argumenty do przerwania walki.

Były mistrz świata doznał czwartej porażki w zawodowej karierze, ale ta ewidentnie pokazała, że Głowackiego nie stać już na równą rywalizację z czołówką wagi junior ciężkiej. 36-latek w ostatnich latach zmagał się z ciężkimi kontuzjami, które wyhamowały jego karierę.

Richard Riakporhe z kolei pewnym krokiem zmierza do walki o pas mistrza świata. Anglik odniósł 16. zwycięstwo z rzędu, w tym 12. przed czasem.