Wielka walka w Polsce potwierdzona. To będzie hit!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Khalid Alhaj / MB Media / Ołeksandr Usyk
Getty Images / Khalid Alhaj / MB Media / Ołeksandr Usyk
zdjęcie autora artykułu

To już oficjalna informacja! Wielkie starcie w zawodowym boksie odbędzie się w Polsce, konkretnie we Wrocławiu. Dojdzie tam do pojedynku Ołeksandra Usyka z Danielem Duboisem, którego stawką będą trzy pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Walka Ołeksandr Usyk (20-0, 13 KO) - Daniel Dubois (19-1, 18 KO) odbędzie się 26 sierpnia na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Stawką tego pojedynku będą pasy WBA, WBO i IBF w kategorii ciężkiej, które należą do Ukraińca.

Dlaczego Polska i Wrocław? Było to możliwe dzięki wygranemu przez promotora Usyka Aleksandera Krasjuka przetargowi na organizację walki. Zwycięska oferta opiewa na kwotę 8 mln dolarów.

Usyk i Krasjuk chcieli zorganizować walkę w ojczyźnie boksera, ale z wiadomych powodów w chwili obecnej jest to niemożliwe. W Ukrainie od lutego 2022 roku trwa bowiem wojna, którą rozpoczął Władimir Putin.

Polska - w opinii boksera i jego promotora - była więc naturalnym wyborem. Ma to być niejako podziękowanie ze strony Usyka za to, co nasz kraj robi, by pomóc jego ojczyźnie.

36-letni bokser miał już przyjemność walki w Polsce. Miało to miejsce w 2016 roku, kiedy w Gdańsku pokonał Krzysztofa Głowackiego, zdobywając tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej. Następnie zawojował wagę ciężką, w której - dwukrotnie - pokonał Anthony'ego Joshuę.

Warto też przypomnieć, że wrocławski stadion już po raz drugi będzie miejscem, w którym dojdzie do starcia o pas mistrza świata wagi ciężkiej. 12 lat temu, w 2011 roku, Witalij Kliczko pokonał tam przed czasem naszego Tomasza Adamka.

Zobacz także: "Urwę ci głowę". Francuz odgraża się Gamrotowi Wielka walka przed Błachowiczem. Tak mówi o rywalu

ZOBACZ WIDEO: Padły mocne słowa. Janikowski zdradza, jak po wszystkim zachował się Błachowicz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty