Poznaliśmy szczegóły. To termin ważny dla Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Chris Billam-Smith i Mateusz Masternak
Instagram / / Na zdjęciu: Chris Billam-Smith i Mateusz Masternak
zdjęcie autora artykułu

Oficjalnie poznaliśmy skład i termin walki o pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. W niej zmierzą się Chris Billam-Smith oraz Richard Riakporhe. Możliwe, że jeden z nich będzie rywalem Polaków w walce mistrzowskiej.

W grudniu minionego roku Mateusz Masternak był o krok od zdobycia pasa mistrzowskiego WBO / w wadze junior ciężkiej. Jednak mimo dominacji nad Chrisem Billamem-Smithem, musiał zakończyć walkę po 7. rundzie z powodu poważnej kontuzji (więcej TUTAJ). W ten sposób Brytyjczyk utrzymał mistrzostwo.

Przez długi czas nie poznaliśmy szczegółów jego kolejnej obrony. Wystarczy powiedzieć, że Mateusz Masternak zdążył już wrócić po kontuzji. Ostatecznie doczekaliśmy się i we wtorek na antenie Sky Sports ogłoszono starcie mistrzowskie dwóch Brytyjczyków - Chrisa Billama-Smitha (19-1) z Richardem Riakporhem (17-0). Do ich walki na stadionie Selhurst Park w Londynie dojdzie 15 czerwca.

Obaj Brytyjczycy mieli już okazję razem się zmierzyć. W 2019 roku lepszy był Riakporhe, który doprowadził do liczenia Billama-Smitha. Ostatecznie wygrał niejednogłośną decyzją na punkty. Jednak do tej pory to przegrany z tego pojedynku zrobił większą karierę i w czerwcu będzie chciał się zrewanżować rodakowi.

- Richard to dobry zawodnik, ale zrobiłem olbrzymie postępy od czasu naszej pierwszej walki i czeka go bardzo nieprzyjemny wieczór. Pas WBO wraca ze mną do Bournemouth - mówił na antenie Sky Sports aktualny mistrz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Materla wylądował w szpitalu. Takiej wizyty się nie spodziewał

- Nadszedł mój czas i właśnie trwa odliczanie. Billam-Smith znajduje się na końcu drogi i nikt mnie nie powstrzyma. Nie mogę się już doczekać, znokautuję go i odbiorę mu ten tytuł. Pokonałem go raz i jestem gotowy zrobić to ponownie, tym razem przed czasem - skontrował go Riakporhe.

Ta walka jest istotna z perspektywy polskich kibiców, ponieważ kategoria cruiser jest oblegana przez polskich pięściarzy. Obecnie dwóch z nich ma poważne aspiracje mistrzowskie. Mowa oczywiście o Mateuszu Masternaku (48-6) oraz Michale Cieślaku (26-2). Obaj plasują się w czołówce światowych rankingów i są w przeddniu kolejnej szansy starcia mistrzowskiego.

Zobacz także: Udany powrót Fury'ego na ring Zobacz także: Wyśmienity powrót Masternaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty