KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Majewski: Czułem "ogień w rękach"

Przemysław Majewski wygrał osiemnastą walkę na zawodowym ringu. Wygrana nad Antwunem Echolsem, który do tej pory trzy razy walczył o pas mistrza świata, pomimo iż odniesiona już w trzeciej rundzie, nie przyszła jednak łatwo. - Miałem narzucić szybkie tempo - powiedział Polak po zakończeniu pojedynku.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

"The Machine" przyznaje, iż plan taktyczny zakładał szybkie ruszenie do ataku, od pierwszego gongu. - Echols to starszy zawodnik (40-letni-przyp.red.). Miałem bić kombinacjami. Antwun ma duże doświadczenie i obrona przed jednym, czy dwoma ciosami nie stanowi dla niego problemu. Ale już w przypadku serii uderzeń każdemu pięściarzowi jest znacznie trudniej - podkreśla radomianin.

Przemysław Majewski nie uważał jednak na ciosy rywala. Chęć szybkiego zakończenia walki nieco zgubiła Polaka. - Po prostu Antwun cierpliwie mnie wyczekał, a kiedy się "otworzyłem", uderzył. Przyjąłem mocny cios na szczękę i "przywitałem się" z deskami - relacjonuje ważny moment drugiej rundy.

Pięściarz mówi, że przed rozpoczęciem starcia liczył na mniej niż jedną rundę. Podczas rozgrzewki czuł "ogień w rękach". Zdaje sobie sprawę ze swoich mocnych stron. - Czuję się coraz szybszy i mocniejszy. Wiele drobnych elementów składa się na szybkość, a przecież szybkość to siła - zaznacza.

Zauważa również mankamenty, nad którymi musi pracować. - Sam sobie zadaję pytanie, jak mocna jest moja szczęka. Najbardziej może zranić cios, którego nie widzisz - mówi. Upadek na deski podczas starcia z Antwunem Echolsem nie był dla Majewskiego pierwszym w karierze. - W kilku walkach pokazałem, że mogę przyjąć cios. Jeżeli popracuję więcej nad obroną, nad tym, żeby widzieć wszystko w ringu, to będzie OK. Najlepiej jednak otrzymywać jak najmniej ciosów - stwierdza.

Radomianin chce teraz odpocząć i zregenerować siły. Myślami jest już jednak przy następnej walce. - Global Boxing Promotion ustali termin w ciągu kilku tygodni - informuje.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
telewizja.radom.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×